een harde housebeat door Angelique Heyligers foto's Louis van de Vuurst Hf oor buitenstaanders is het een opmerkelijk tafereel, bepaald niet iets wat fij zicli bij een voetbaltraining hadden voorgesteld. Toch is soccer aerobics al vijf jaar vast onderdeel van de jeugdopleiding van Ajax. Iedere donderdagmiddag krijgt de Cl, leeftijdscategorie twaalf tot veertien jaar, ruim een half uur aerobics. Om te Tien een mooie training. Vaste plaatsen worden ingenomen, de muziek begint en meteen reageren de jonge voetballers met een pas op de plaats in de maat van de muziek. De discipline is opvallend en wanneer aerobicstrainer René Wormhoudt 'China one!' roept, voert de groep een combinatie uit, die kennelijk bij deze naam hoort, bestaande uit allerlei pasjes die duidelijk geïnspireerd zijn op het voetballen. Schoppen, afdraaien, koppen, korte grondcontacten, voor-, achter- en zijwaartse uitvalbewegingen. Iedereen gaat gelijk en inderdaad, precies in de maat van de muziek. Nieuwe aangeboden pasjes, die Wormhoudt samenvattend 'Tibet two' noemt, worden snel opgepikt door de groep, die een opmerkelijke bereidwilligheid tot leren aan de dag legt. De stagiaire van jeugdtrainer Hennie de Regt, Dennis de Haan, observeert de C- groep en vertelt: Tedere week leert René ze een nieuwe stukje en alle stukjes bij elkaar vormen een hele combinatie. Deze training vinden de jongens fantastisch. De sfeer is na afloop heel goed; altijd lachen en in de kleedkamer nog even de pasjes oefenen.' 'Soms oefen ik de pasjes thuis,' vertelt Cl- speler Wesley Sneijder (13 jaar, linkshalf). 'Dan laat ik mijn vader zien wat we geleerd hebben. De training is heel beweeglijk. Op AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 149