E1-aanvoerder Furdjel Narsingh. barstte los. Voor de tweede maal dit seizoen moest er voor het echie gespeeld worden tegen AFC. De wedstrijd verliep als de vorige keer: 2-0 achter en met 3-2 winnen. De trainer van de D2, Jan Olde Riekerink geeft zijn ploeg een compliment voor deze prestatie. Olde Riekerink is over het geheel genomen tevreden over de verrichtingen van zijn selectie. 'Op deze leeftijd komen de spelers in het proces van samenspel. Bij Patrick Ladru hebben ze alle basisprincipes geleerd en nu kan alles in praktijk gebracht worden en dat doen de spelers prima. Klagen en mopperen kunnen we dus voor later bewaren.' Kampioenschap? De El speelde tijdens de winterstop als een van de weinige jeugdelftallen van Ajax een zaalvoetbaltoernooi; het toernooi in Monnickendam ten bate van de Cliniclowns. Een maal werd gelijkgespeeld, tegen Volendam, en de wedstrijden tegen NAC en Sparta werden gewonnen. In de finale moesten de mannetjes van trainer Patrick Ladru het opnemen tegen Feyenoord. Trots vertelt Ladru dat de Rotterdammers met 2-0 werden verslagen en voegt daaraan toe dat de overwinning eigenlijk veel groter had moeten zijn. Bovendien sleepte Ajax nog twee prijzen in de wacht. De pupillen kwamen als beste uit de test die Gerrie Mühren afnam bij alle deelnemende elftallen. En Meivin Zweistra greep de meeste punten als individuele speler. Stinkende best Positief is Ladru ook over de gesprekken die half december zijn gevoerd met zijn spelers. Degenen die aan het begin van het seizoen nog een vraagtekentje bij hun spel kregen, zijn er allemaal op vooruitgegaan. De kans dat de El voor de tweede maal in zeven jaar kampioen wordt komt dus met rasse schreden dichterbij. Voor Ladru blijft het een beetje tobben met de E2. In tegenstelling tot vorig jaar verloopt dit seizoen minder vlekkeloos dan het vorige. Dit komt voornamelijk door de leeftijd. De meeste jongens zijn eigenlijk nog F'jes. Toch wil Ladru dit niet als excuus gebruiken. Hij noemt Calvin Macintosh, ook nog een jonkie, als een van de beste spelers van zijn team. Ladru had moeite met de gesprekken dit jaar. 'Het blijft moeilijk om te zeggen dat het niet goed gaat. Een aantal spelers moet nog wennen aan Ajax. Bij hun oude club waren ze een beetje de held en nu zijn ze een van de zestien. Dan lijkt het of zo'n kind niet meer kan voetballen. Wij proberen ze ervan te overtuigen dat ze eerst moeten beseffen dat ze uitverkoren zijn om bij Ajax te komen spelen en dat ze hun stinkende best moeten doen om er te blijven. Moeten ze aan het eind van het seizoen toch weg, dan kunnen ze zichzelf niet verwijten dat ze er te weinig aan gedaan hebben. Dan heb je altijd iets om trots op te zijn!' AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 146