'We staan bovenaan, maar daar vind ik alles mee gezegd,' meent de man die leiding heeft over het eerste B-elftal. 'Het aantal punten voorsprong dat we hebben, is niet enorm en dat is onze eigen schuld. We hebben te onregelmatig gespeeld en dan kom je vanzelf in de problemen. De BI verloor van Feyenoord. Volgens Grootenboer was dit terecht. De Rotterdammers toonden wilskracht, iets waar het Ajax aan ontbrak. 'We hadden onze jongens van tevoren gewaarschuwd, maar het hielp niet. Achteraf zeggen ze altijd dat wij gelijk hebben.' Somberheid troef, maar echt nodig is het niet. De pupillen van Van 't Schip staan wel bovenaan en het moet echt raar lopen wil daar dit seizoen nog verandering in komen. Weegschaal De eerste helft van het seizoen van de B2 kan twee kanten op. De ploeg staat te laag naar de maatstaven van de leiding, maar het elftal van Jan Olde Riekerink werd ook geen keer weggespeeld. Dat betekent dat er hoop voor de toekomst is. 'We staan derde van onderen op de ranglijst,' zegt de leider van de B2, Cor van Eijden. 'Dat is lager dan we vooraf voorspeld en gehoopt hadden. Vaak delfden we op kracht het onderspit en bovendien hadden we te kampen met heel veel blessures. Eerlijk gezegd zou het ook een schande zijn voor het Nederlandse voetbal als zowel de BI als de B2 bovenin mee zouden draaien.' Cor van Eijden heeft wel goede hoop voor de tweede helft van de competitie. De derde plaats van onderen is te laag en een hogere plek moet haalbaar zijn. 'De jongens zijn weer sterker geworden en dat gaat absoluut punten opleveren. Dat weet ik zeker!' Eerste prijs 1998 Hennie de Regt mag niet klagen over de verrichtingen van zijn jongens. De trainer zag zijn elftal vlak voor het einde van het eerste deel van het seizoen winnen van Zeeburgia en van Haarlem. Deze laatste wedstrijd werd overschaduwd door regen en wind. 'Het leek meer op een motorcross- dan op een voetbalwedstrijd.' Opmerkelijk was dat Sergio Hellings, die normaliter bij de C2 speelt, maar liefst vijf maal scoorde. In het duel tegen Zeeburgia was Dennis van der Kraan de pechvogel. 'Mijn keepers hebben de opdracht gekregen om meer mee te voetballen. Dennis had de boodschap goed begrepen. Hij had alleen de pech dat hij bij zijn actie de spits van de tegenstander de bal in de voeten speelde. Dat leverde ons het enige tegendoelpunt op (7-1).' Van der Kraan maakte tijdens het toernooi in Maastricht alles weer goed. Hij keepte als de beste en werd uitgeroepen tot beste doelman. De Cl sloot het toernooi van MW winnend af door eerst in de kruisfinales Feyenoord te verslaan en later in de eindstrijd NAC te kloppen. De Regt ziet door het resultaat in het zuiden de rest van het seizoen zonnig Meivin Fleur van de B1 in actie tegen Feyenoord. Zijn elftal toonde minder wilskracht dan dat van de Rotterdammers en verloor het duel.

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 143