Gerard van Rossum Tweede keeper met wedstrijdritme door Jeroen Kleijne foto: Louis van de Vuurst Door de blessure van Dennis van der Wal heeft tweede keeper Gerard van Rossum (20) al heel wat meer speeltijd gekregen dan waar hij aan het begin van het seizoen op gerekend had. Als nieuweling in de zaterdag 1 moet hij nog een beetje wennen aan het meevoetballen van een Ajax-keeper. 'Omdat ik niet kon voetballen, ben ik al van jongs af keeper. Een mooie positie, omdat je de laatste man op het veld bent. Mijn kracht is vooral dat ik sterk in de lucht ben, bijvoorbeeld bij corners. Minder is bij mij het meevoetballen en dat is bij Ajax wel heel belangrijk. Gelukkig gaat het steeds beter. Ik train ook op het meevoetballen, bijvoorbeeld bij partijvormen. Dan wordt de bal teruggespeeld door een verdediger en moet ik openen op de andere kant.' Gerard van Rossum is dit seizoen naar Ajax gekomen als tweede keeper, maar hij heeft voor de winterstop al zeven competitiewedstrijden lang het doel van de zaterdag 1 verdedigd. 'In de voorbereiding heb ik redelijk gespeeld, maar in het begin van het seizoen speelde ik gewoon in het tweede. Omdat de eerste keeper geblesseerd raakte - schouder uit de kom -, kreeg ik een kans in het eerste. Het is tot nu toe wel aardig gegaan. Ik heb goede en minder goede wedstrijden gespeeld, maar in die zeven wedstrijden heb ik twee tegendoelpunten gekregen. Dat is toch niet verkeerd. Ik moet maar afwachten hoe het verder gaat, daar ben ik tweede keeper voor. Maar zelf heb ik ook een keer een schouderblessure gehad en dat kan best wel lang duren.' De doelverdediger speelde in de jeugd bij Haarlem. Voor hij naar Ajax kwam, keepte hij drie jaar in het eerste van Geel-Wit '20. Het bevalt de Haarlemmer prima op de Toekomst. 'Het grootste verschil met Geel-Wit zit hem in het voetbal: er zit duidelijk meer voetbal in de ploeg en we spelen in een veel hoger tempo. Bovendien speel je met allemaal jonge jongens. Alleen dat vier keer trainen is even wennen, zeker met dat reizen erbij.' Gerard van Rossum hoopt als keeper zo ver mogelijk te komen. 'Een hoofdklasser lijkt me wel wat, maar misschien is dat volgend jaar wel Ajax. We hebben een goede groep en het draait lekker, dus volgens mij hebben we een goede kans op het kampioenschap.' AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998 139

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 139