Jasper Ketting Allround aanvaller door Jeroen Kleijne foto Louis van de Vuurst Jasper Ketting is niet alleen voetballer bij Ajax, maar ook trainer. Als stagiair van de ClOS-opleiding assisteert de twintigjarige aanvaller trainer Herman Borman bij de A1. Een ideale combinatie, vindt hij zelf. wedstrijden kwam ik in de basis en sindsdien ben ik daar niet meer uit geweest. Ik heb zowel op mijn favoriete posities gespeeld als op linkshalf. In de competitie heb ik voor de winterstop vijf keer gescoord. Daar hadden er nog een paar bij gemoeten. De echte scherpte moet nog komen, omdat ik vorig jaar weinig in de spits heb gespeeld.' In zijn woonplaats Haarlem was hij actief voor achtereenvolgens DSK, TYBB, DCO en Haarlem. De afgelopen twee jaar speelde hij in het tweede van de eerste- divisieclub. Jasper Ketting heeft dus al even aan betaald voetbal geroken. 'Op zich lijkt het me wel wat om prof te worden, om mijn geld te verdienen in het voetbal. Mijn ervaring is dat je je eerder in de kijker speelt bij de zaterdag 1 van Ajax dan in een tweede elftal van een club uit het betaalde voetbal. Niet alleen zat daar haast niemand op de tribune, maar ook kreeg ik bij Haarlem zelden de kans om eens een aantal weken achter elkaar op dezelfde positie te spelen. Als ik de kans krijg om ergens een contract te tekenen, zal ik daar zeker over nadenken, hoewel ik het bij Ajax goed naar mijn zin heb. Spelen in de hoogste afdeling van het amateurvoetbal is ook mooi en dat moet met Ajax haalbaar zijn. Wij hebben zeker het beste team in de competitie, maar helaas wint dat niet altijd.' 'Ik ben altijd fan van Ajax geweest en het is natuurlijk prachtig dat ik nu de hele dag bij de club kan doorbrengen. Als voetballer ligt het Ajax-systeem me wel. Ik houd niet van krachtvoetbal, dat veel elftallen in onze competitie spelen, maar van voetbal dat gebaseerd is op techniek en snelheid. Bij de Al was het voor mij in het begin vooral observeren, kijken hoe alles in zijn werk gaat. Maar langzamerhand ben ik steeds meer gaan doen en inmiddels heb ik al wat trainingen gegeven. Het spelen bij Ajax is goed te combineren met het stage lopen. De Al traint om twee of drie uur 's middags, tussendoor kan ik mee-eten en daarna om half zeven zelf trainen.' Jasper Ketting is volgens eigen zeggen een allround aanvaller. 'Meestal speel ik in de spits of achter de spitsen. Ik heb meer aanvallende dan verdedigende kwaliteiten. Er is niet iets speciaals waar ik goed in ben, meer een mix van alles: techniek, tactisch inzicht en fysiek ben ik ook wel redelijk sterk. Verdedigend moet ik beter worden, zelfs als je voorin staat moet je kunnen verdedigen. Ook mijn startsnelheid moet omhoog, maar dat is voor iemand met een lengte van één meter 86 toch anders dan voor zo'n klein, snel mannetje.' Stijgende lijn De aanvaller constateert dat er een duidelijk stijgende lijn zit in zijn eerste seizoen bij Ajax. 'Ik ben begonnen op de bank en heb de eerste paar wedstrijden steeds mijn invalbeurtjes gepakt. Na vijf AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998 137

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 137