Foto: Louis van de Vuurst Vleugelverdediger Patrick Zwaanswij k was een van de doelpuntenmakers in de wedstrijd van Ajax 1 tegen Blauw- Geel. waarmee iedereen tenslotte vrede kon hebben. De wedstrijd tegen HCSC in Den Helder moeten we maar gauw vergeten. De weersomstandigheden waren ditmaal de grootste tegenstanders. Koude, regen en windkracht 9 maakten voetballen bijna onmogelijk. Met rust was de stand 1-2 en moesten de verkleumde spelers in de verwarmde kleedkamer weer op verhaal komen, alvorens aan de tweede helft te kunnen beginnen. HCSC scoorde al snel de gelijkmaker en hier had menigeen zich al mee verzoend, toen Ajax vijf minuten voor tijd toch nog een goal wist te scoren, waardoor we met een onverwachte 2-3 zege naar huis terugkeerden. De laatste tegenstander voor de winterstop was Marken, zoals altijd een lastige tegenstander voor Ajax. Dat bleek ook nu weer, maar na een 2-2 ruststand werd de eindstand tenslotte 2-4, door goals van Patrick Voornhout, Ringo Spaargaren, Kwong Nam Steinraht en Jimmy Crawfurd. Een wedstrijd waarin bij vlagen heel goed werd gespeeld en op de overwinning viel dan ook totaal niets af te dingen. Frans Grootenboer Zaterdag 4 Op vrijdag 19 december was het weer zover voor onze selectie: de jaarlijkse sauna avond. Om 18.00 uur was het verzamelen geblazen op sportpark de Toekomst en toen iedereen van onze selectie aanwezig was (28 man), konden wij vertrekken. Deze keer gingen wij niet naar Putten, maar bezochten wij een nieuwe locatie, en wel saunacomplex 'De Veluwe' te Lunteren. Voor iedereen beslist een aanrader! Onze vertrouwde chauffeur Toon, de chauffeur van Ajax 1, loodste ons binnen een uur naar genoemde locatie, zonder ook maar een keer in de file te hebben gestaan. Naar het schijnt een absoluut record om deze tijd, maar Toon hoefde hiervoor geen enkele truc uit te halen. Overal waar de bus van Toon reed, gingen de auto's netjes aan de kant of hielden in, om een glimp van de Ajax- spelers of van de film op te vangen. Voor onze bus was een speciale parkeerplaats geregeld voor de ingang van het fraaie complex. Bij binnenkomst werden wij keurig ontvangen door onze gastheer Bob Brilman met echtgenote, en na ontvangst van een badjas en handdoeken kon de avond beginnen. Wij begonnen met een drankje, waarna wij ons te goed konden doen aan een biefstuk, of saté, of kipfilet of iets anders met salade en patat. Na het eten kon iedereen zijn gang gaan, en het werd wederom een heel geslaagde avond. Zeker vermeldenswaard is het feit dat oud- Ajacied Robbie de Wit de hele avond onze gast was. Hij komt namelijk ook altijd bij deze sauna, vertelde hij op een verkenningstocht van Jan Buskermolen en Joop Leeuwendaal eerder in de maand. Het leek ons daarom leuk hem de 19de december uit te nodigen. Zoals gewoonlijk vertrokken wij als laatste uit de sauna en dankzij Toon kwamen wij weer heelhuids aan op de Toekomst. De volgende dag moest er echter toch ook nog gevoetbald worden, namelijk de inhaalwedstrijd uit tegen Sparta Amsterdam. Deze wedstrijd eindigde in 2-2 na een 0-2 ruststand door doelpunten van Spanjaard en Reiz. Wij speelden echter zo slecht, dat het leek of wij net uit de sauna kwamen. Andere jaren wonnen wij de volgende dag altijd. Het is te hopen dat dit gelijke spel een incident is, anders moeten wij volgend jaar zo vlak voor de kerst misschien iets anders organiseren. Joop Leeuwendaal 134 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 134