Zaterdag 1 verliest koppositie in tweede periode Na twee overwinningen keerde het tij voor het eerste zaterdagelftal. Thuis tegen Lelystad moest een onbegrijpelijk 0-2 verlies geïncasseerd worden en in de wedstrijd tegen Zwaluwen '30 werd door geen van beide ploegen gescoord. Ajax verloor daardoor de koppositie in de tweede periode. In Lunteren speelde Ajax een goede jPfP.triid tegen een overigens zwakke tegenstander. Vanaf de eerste minuten ■Pelde het spel zich af op de helft van de tegenstander en de vraag was slechts, hoe Bng het zou duren eer Ajax het gat in de Sefensie zou vinden. Dat gebeurde na ruim «en kwartier. Dennis Bogaard zette vanaf ilinks goed voor en Eugene Poublon hoefde er alleen zijn hoofd maar tegenaan te zetten. Na een half uur was de wedstrijd in feite beslist. Ajax zette een knappe aanval op over de rechterkant en de defensie van Lunteren aarzelde met ingrijpen, omdat men voor vermeend buitenspel bleef staan. De keeper verkeek zich op de voorzet en ging onder de bal door en de laatste verdediger van Lunteren wist toen niets anders te doen, dan de Ajax-inzet uit het verlaten doel te slaan. Dat betekende een rode kaart en een strafschop, die door Mare Geestman werd benut. Ajax had nu geen kind meer aan zijn tegenstander en in de tweede helft werd de ploeg uit Lunteren dan ook volkomen onder de voet gelopen. Het waren de drie kwartier van Jasper Ketting want liefst viermaal wist hij de doelman nog te passeren, waardoor de eindstand 0-6 werd. In het eerste returnduel van dit seizoen moesten we in Ede proberen de nederlaag van de eerste wedstrijd tegen DTS '35 te wreken. Het werd een aardige wedstrijd met kansen over en weer, waarin Ajax toch iets meer inhoud had dan zijn tegenstander. Het ontbrak zoals eerder dit seizoen opnieuw aan de juiste afwerking. Jasper lag, na zijn optreden een week eerder tien kilometer verderop, volledig aan de ketting, terwijl de andere aanvallers steeds net een stap te laat waren om echt gevaarlijk te kunnen worden. Ook Jeffrey Boekelaar kreeg nog een dot van een kans, maar miste jammerlijk en Patrick Zwaanswijk zag een kopbal via de buitenkant van de paal naast gaan. Toen iedereen zich al een beetje met een puntendeling had verzoend, kreeg Ajax vlak voor tijd opnieuw een vrije trap toegewezen op zo'n twintig meter van het doel. Iedereen was gefocust op een voorzet op de lange mensen als Jeffrey Boekelaar en Patrick Zwaanswijk, maar Jerry de Koning, achter de bal, dacht er anders over en liet de bal rechtstreeks over de muur in de kruising naast de verraste DTS-doelman vallen (0-1). Zuur uiteraard voor de mensen uit Ede, maar gezien de totale wedstrijd nam Ajax toch wel verdiend de punten mee naar Amsterdam. In de thuiswedstrijd tegen Lelystad was Ajax onherkenbaar. De lijnen in het spel ontbraken en hoewel Lelystad vocht voor elke meter, was het toch geen ploeg die geweldig speelde. Het was onbegrijpelijk, dat de voorwaartsen van Ajax niet tot scoren konden komen. Voorzetten waren steeds te hoog en te ver, er werd niet geschoten en men probeerde steeds weer de bal te brengen. Lelystad kon daar ook aanvallend weinig tegenoverstellen, maar had toch aan twee uitvallen genoeg, om de wedstrijd te beslissen (0-2). Tegen Zwaluwen '30 uit Hoorn zette diezelfde trend zich voort. Ajax speelde gelaten, was machteloos en had opnieuw niemand in huis die de kleine kansjes wist te verzilveren. De vleugelspelers trokken keer op keer naar het midden en maakten het de defensie van Zwaluwen zo wel erg gemakkelijk. Bij enkele uitvallen waren de gasten zelfs een paar keer heel dicht bij een doelpunt, maar de wedstrijd eindigde zoals hij begonnen was en daar was trainer Co Jager niet echt gelukkig mee. Door dit gelijke spel raakten we de koppositie in de tweede periode kwijt, terwijl we toch zo goed begonnen waren met vier overwinningen. Nu zijn we weer afhankelijk van de andere ploegen en eind januari zullen we zien, hoe het uiteindelijk is afgelopen. De laatste wedstrijd van 1997 was een thuiswedstrijd tegen Blauw-Geel uit Ede, een ontmoeting, die nog meetelde voor de eerste periode. Ajax begon deze wedstrijd erg sterk en stond binnen twintig minuten op een 2-0 voorsprong door doelpunten van Patrick Zwaanswijk en Jeffrey Boekelaar, de twee vleugelverdedigers, die diep in de defensie van de Edenaren waren doorgedrongen. Ajax vergat daarna de zaak goed af te maken en daardoor kon Blauw- Geel lang blijven meespelen. Ook zij beschikten echter niet over gevaarlijke 1 an A I AV KA A r A 7 I M C CCDDII ADI 4QQQ

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 130