I 'Met alleen voetballend vermogen win je geen kampioenschap. Voetbal is tactiek, techniek, dat is allemaal aan te leren. Ook fysiek, daar moet ie voor trainen. AAaar voethal i« ook karakter en mentaliteit. over de geleverde prestatie.' Ajax heeft krediet opgebouwd, vindt Olsen. De mensen hebben, de nieuwe ploeg en de nieuw in te studeren automatismen in aanmerking nemend, gezien dat Ajax goed voetbal kan spelen. Maar het is nog steeds niet volmaakt. En niemand dacht op voorhand dat het zo goed zou gaan. Men moet aanvaarden dat er soms geknokt moet worden voor de overwinning.' Olsen ziet wel in dat hij dit niet 34 keer in een seizoen kan verkopen. 'Als de jongens niet knokken dan ben ik als trainer én toeschouwer ontevreden. Mentaliteit moet er altijd zijn. Conditie, dat moet je kweken en automatiseren. En daar moet je dus ook soms wedstrijden mee winnen. Het is onzin om 34 mooie wedstrijden te willen spelen. Wij hebben een mindere periode gehad. De tegenstander was soms beter en dan moet ik de ploeg nageven dat zij een goede wedstrijdmentaliteit heeft laten zien. Je concludeert soms dat het niet goed gaat. Dan moet je zeggen: oké, vandaag lukt het niet, maar we moeten wel strijden voor de overwinning. We analyseren daarna wel wat er niet goed ging. Drie, vier wedstrijden zijn zo gewonnen. Voetballend was het minder, maar de stabiliteit is door de mentaliteit gewaarborgd. Kijk, en dan ben ik ook trots. Al wordt er ook geanalyseerd als we met 5-0 hebben gewonnen en ik helemaal niet tevreden ben AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 13