'Geen doelpunten tegen krijgen is een kick. Een aanvaller is ook heel blij als een verdediger een bal van de lijn haalt.' betreft lijkt hij minder op de soms nonchalante De Boer en meer op de nuchtere Stam. Ravensbergen laat zich niet gek maken. 'Ik heb mijn karakter mee. Ik ben evenwichtig en zelfverzekerd. Zit niet moeilijk in elkaar en pas me ook gemakkelijk aan. Meestal ga ik mijn eigen weg en dat is meestal de goede.' Hij komt uit een voetbalgekke familie. Op zijn tweede werd hij al in een blauw-wit shirt gehesen. Het blauw-wit van Quick Boys uit Katwijk, waar Robert-Jan Ravensbergen is geboren en nog steeds woont. Bij Quick Boys speelde hij altijd een leeftijdsklasse hoger en hij haalde de diverse Leidse selecties. Talent blijft niet onopgemerkt, en op zijn dertiende werd hij benaderd door FC Den Haag, Feyenoord en Ajax. Ravensbergen koos, verrassend, voor Feyenoord. 'Bij Ajax heb ik een paar proeftrainingen afgewerkt. Mijn ouders waren druk bezet, die konden mij niet iedere keer brengen en halen. Wat niet wil zeggen dat ze niet achter me staan, want ze steunen me onvoorwaardelijk, maar ik moest dus met de bus en de trein, een hele reis. Dat zou ik dan drie, vier keer per week moeten doen en dat vonden mijn ouders geen goed plan. Feyenoord had busjes, die aanvaller is ook heel blij als een verdediger een bal van de lijn haalt.' Katwijk Robert-Jan Ravensbergen speelt in het tweede meestal laatste man of rechtsback. Laatste man is zijn favoriete positie, omdat hij denkt dat hij daar het best tot zijn recht komt. Zijn favoriete verdedigers zijn Frank de Boer en Jaap Stam. Wat persoonlijkheid AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998 125

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 125