Met een fraaie beweging omspeelt Richard Knopper zijn tegenstander. Knopper bepaalde de eindstand tegen Go Ahead op 5-0. uitzondering van de eerste twintig minuten was er geen enkel moment sprake van een echte wedstrijd, omdat Ajax veel te sterk bleek voor onze gasten uit Deventer. Al in de eerste helft was het pleit beslecht. Eerst beproefde Tim de Cler met een keihard schot de vuisten van keeper Marco Ruitenbeek. In de zevende minuut was het Peter Hoeksta die voor 1 -0 zorgde. Ajax wist zijn veldoverwicht pas in de 32ste tot de 37ste minuut in doelpunten tot uitdrukking te brengen. In die periode wisten Tim de Cler, Peter Hoeksta en Andrej Demtsjenko het net te vinden, waardoor de stand op 4-0 kwam. Bij deze stand probeerde Demtsjenko met een schitterende omhaal te scoren, maar zijn bal ging rakelings naast. De tweede helft was, ondanks alle waarschuwingen en suggesties van Jan Wouters in de rust, niet meer de moeite van het bekijken waard. De wedstrijd sleepte zich moeizaam naar het eind. Een kwartier voor tijd bepaalde Richard Knopper de eindstand op 5-0. Doordat de twee bovenste ploegen van deze poule overgaan naar de kwartfinales zijn door deze overwinning Ajax en ADO Den Haag tot de laatste zestien doorgedrongen. Wij kunnen met een redelijke mate van tevredenheid terugblikken op het eerste gedeelte van deze competitie. In een aantal wedstrijden hebben de jongens met verzorgd en goed voetbal het talrijk aanwezige publiek kunnen vermaken en in een aantal andere wedstrijden liep het iets minder. Maar een eerste plaats in de competitie met deze jonge groep, waaraan slechts zelden een speler uit de A-selectie werd toegevoegd en nooit meer dan één, alsmede het bereiken van de volgende bekerronde geven voldoening. Vol enthousiasme gaan wij aan het tweede gedeelte van het seizoen beginnen, waarbij het behalen van goede resultaten niet ten koste mag gaan van de opleiding. Het uiteindelijke doel blijft toch om zoveel mogelijk jongens te laten doorstromen naar het eerste elftal. 122 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 122