een vrije trap de gelijkmaker scoorde. Ajax nam daarna tot aan de rust het heft weer in handen, zonder echter echt gevaarlijk te worden voor het doel van Sparta. In de rust verving trainer Jan Wouters de enigszins vermoeide Andy van de Meijde voor Andrej Demtsjenko. De tweede helft was nog maar een paar minuten aan de gang of onze Rus werd op onjuiste wijze door Van de Linden gestopt in het strafschopgebied, waardoor Ajax zijn tweede penalty kreeg toegewezen. Richard Knopper voelde zich niet geroepen om wederom achter de bal te gaan staan en zoals het een goed captain betaamt nam Kofi Mensah de bal in zijn handen. Uiterst Actiemoment uit de bekerwedstrijd tegen Go Ahead met Andrej Demtsjenko, Peter Hoekstra en Benni. kalm legde Mensah de bal op de stip om vervolgens doelman Van de Werff het nakijken te geven: 1-2. Het werd daarna ongemeen spannend. Doordat aan de ene kant Sparta er alles aan deed om de gelijkmaker te forceren en daar enkele malen met opportunistisch voetbal heel dichtbij was, waarbij het voor hachelijke momenten zorgde voor de goal van Ajax, werd Ajax aan de andere kant de gelegenheid geboden om met gevaarlijke uitvallen voor de keeper te verschijnen. Het duurde tot negen minuten voor tijd eer Sparta met zijn gedurfde spel tot de gelijkmaker kwam. Een vermeende overtreding van Kofi Mensah werd bestraft met een vrije trap, die genomen werd door Nico Jalink. Via de onderkant van de lat sprong de bal weer het veld in en de attent reagerende invaller Hamdaioui was eerder bij de bal dan onze verdedigers en tikte de bal in het doel: 2-2. Bijna scoorde Rody Turpijn in de 85ste minuut 2-3, maar hij strandde alleen voor de goal op keeper Van de Werff. In de 90ste minuut gebeurde toch nog datgene wat wij niet meer hadden verwacht. Na een actie van Froylan Ledezma kwam in tweede instantie de bal in een overvol strafschopgebied bij Rody Turpijn terecht. Deze schoot in een laatste vertwijfelde poging op de goal en zijn prachtige schot belandde achter de verbouwereerde goalie Van de Werff, waardoor de einduitslag 2-3 werd. Ronde verder Tenslotte werd er in de tweede ronde voor de beker nog tegen Go Ahead Eagles 2 gespeeld. Deze wedstrijd werd op zeer eenvoudige wijze met 5-0 gewonnen. Met AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998 121

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 121