Vanwege een schorsing van Mario Melchiot stond de aanvoerder van Ajax 2, de negentienjarige Kofi Mensah, in de wedstrijd van het eerste elftal tegen Roda JC in de basis. Mensah wordt geflankeerd door Tom Sier (links), Tijjani Babangida en Shota Arveladze als het elftal het publiek in de Arena begroet. vanwege de terreinomstandigheden geen doorgang vond. De wedstrijd tegen Sparta kende een uitermate spannend scoreverloop. In de eerste minuten werd er van beide zijden aftastend gevoetbald. Ajax, gewaarschuwd door het verleden, ging niet meteen volop in de aanval, maar keek de kat uit de boom. Langzaam maar zeker creëerde Ajax een licht veldoverwicht en door Andy van der Meyde en Rody Turpijn werden de eerste speldenprikken uitgedeeld, echter zonder direct resultaat. Ajax verloor daarna zijn veldmeerderheid en vanaf de 24ste minuut wist Sparta ons steeds meer zijn wil op te leggen. In de 26ste minuut resulteerde dat in een penalty. Jimmy Guy beging een overtreding tegen Molendijk en er restte scheidsrechter Van Leeuwen niets anders dan de bal op de stip te leggen. De penalty werd door Verheij onberispelijk ingeschoten: 1-0. Vier minuten later kreeg Richard Knopper eveneens door middel van een strafschop de gelegenheid om de score op gelijke hoogte te brengen, nadat Froylan Ledezma in het strafschopgebied onderuit was gehaald. Knopper knalde de bal echter keihard op de paal. Toch was het dezelfde Richard Knopper die een minuut later uit AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998 119

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 119