stkampioen Ajax 2 door Herman Bosschieter foto's Louis van de Vuurst Hoewel het voor de reserves van de betaalde verenigingen net als voor de eerste elftallen niet meer is dan een eretitel, zijn wij er trots op dat Ajax 2 de winterstop is ingegaan als herfstkampioen. Met een voorsprong van drie punten op nummer twee van de ranglijst NAC staan onze youngsters fier aan kop. De wedstrijden van het tweede elftal worden over het algemeen goed bezocht. Hier is Tim de Cler in balbezit in de bekerwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Op de achtergrond Peter Hoekstra. Enkele minuten later kopte Richard Knopper uit een corner, genomen door Rody Turpijn, bijna de bal in de goal, maar verdediger Reyersen van Buuren stond op de juiste plek om de bal van de doellijn te werken. Voor de rest gebeurde er in de eerste helft weinig opwindends. Was er in de eerste helft niet veel te genieten, wat het publiek in de tweede helft te zien kreeg, was niet veel beter. Aan Utrecht-zijde was het Van de Steen die voor enige opwinding zorgdroeg. De eerste keer stond Casper Nelis hem in de weg, toen hij uit een voorzet op doel schoot en even later passeerde hij maar liefst vier Ajacieden, maar zag de bal op de paal belanden. Na ruim een kwartier in de tweede helft moest Utrecht met tien man verder, omdat Lawson na een overtreding tegen Mariano Juan tegen zijn tweede gele kaart opliep. We moesten tot de 78ste minuut wachten, voordat er aan de kant van Ajax iets te noteren viel. Na een combinatie tussen de A-junior Darl Douglas, ingevallen voor Rody Turpijn, Richard Knopper en Andy van der Meyde, eveneens een A-junior, kwam de bal voor de voeten van Arno Splinter, plaatsvervanger van Mariano Juan die door trainer Jan Wouters naar de kant was gehaald, maar zijn schot ging buiten bereik van de doelman net over. Het was tenslotte Casper Nelis die in de 90ste minuut attent reageerde op een vrije trap, wederom goed genomen door de dekselse Wouter Kos. Spannend scoreverloop tegen Sparta Een week later traden wij aan tegen Sparta op Spangen, wat tevens de laatste competitiewedstrijd bleek te zijn voor de winterstop, omdat de partij tegen Twente AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998 117

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 117