In het vorige Ajax Magazine lieten wij u reeds weten met vol vertrouwen aan de uitwedstrijd tegen Utrecht te beginnen. Het vertrouwen was aanwezig, maar bleek geen garantie te zijn voor goed voetbal. Het lijkt of we er een patent op hebben om de wedstrijden tegen Utrecht onder erbarmelijke weersomstandigheden te moeten spelen. Evenals vorig jaar, toen het extreem koud was en voetballen in feite onmogelijk, konden wij weer niet spreken over plezierig voetbalweer. Het was onaangenaam koud en met ruim vijfhonderd toeschouwers waren wij getuige van een slechte wedstrijd, die Ajax met 0-1 wist te winnen. Er werd weinig of niet gecombineerd en er was soms sprake van een soort voetbal waarvoor trainer Bert Jacobs zo'n mooie uitdrukking heeft bedacht. De voetballiefhebbers onder ons weten welke zegswijze hier wordt bedoeld. Bij de eerste de beste actie, in de achtste minuut, blesseerde Luciano van Kallen zich. Met de bal aan zijn voeten en de tegenstander in de achtervolging staakte Luciano zijn rush en greep naar de achterkant van zijn dij. In eerste instantie werd gedacht aan een gescheurde spier, maar later bleek tijdens de behandelingen in Amsterdam de schade mee te vallen en was er 'slechts' sprake van een verrekking. In de twaalfde minuut kwam Ajax op gelukkige wijze op een 0-1 voorsprong. Via Richard Knopper kwam de bal voor de voeten van Andrej Demtsjenko, wiens half mislukte schot via een Utrecht-verdediger over doelman Stam heenging. Nog in dezelfde minuut wist Utrecht bijna de gelijkmaker te scoren. Uit een vrije trap, genomen door de ex-jeugdspeler van Ajax Wouter Kos, ketste de bal via de binnenkant van de paal het veld weer in. 1 1 fi AIAV Uir.l7IMC [[DDIIiDI 1Q01

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 116