Volendam - Ajax Zondag 14 december 1997 Volendam - Ajax 0 - 3 (0 - 1) Veronica Stadion, Volendam, 6.667 Ajax: Trainer: Van der Sar; Melchiot, Blind, Frank de Boer, Oliseh; Ronald de Boer (72. Knopper), Litmanen, Sier; Babangida, Arveladze (68. Hoekstra), Laudrup (74. Benni) Morten Olsen Scoreverloop: Scheidsrechter: Volendam: Trainer: 38. 0 - 1 Litmanen, 62. 0 - 2 Frank de Boer, 68. 0 - 3 Litmanen Roelof Luinge Nijkamp; Persijn, Binken, Berck Beelenkamp, Klein (68. Gouttebarge); Matthaei (85. Molenaar), Valk, Leeflang, Inia; Tumani (59. Vukov), Bond Dick de Boer Litmanen bracht met zijn twee treffers tegen Volendam zijn totaal op elf doelpunten en steeg naar de derde plaats op de topscorersranglijst van de PTT Telecompetitie. Bijzonderheden Na een zwaar bevochten plaatsing voor de kwartfinales van de UEFA Cup tegen VfL Bochum treedt Ajax aan zonder de geblesseerden Dani (knie), Rudy (hamstring) en Witschge (lies). Opvallende naam in de basis van Volendam is Milan Berck Beelenkamp. De verdediger is in het kielzog van aanvaller Dennis Schulp naar het stadion aan de Dijk vertrokken om daar zijn kwaliteiten te tonen. De vermoeide Ronald de Boer geeft gehoor aan een oproep van zijn teamgenoten en trainer en staat in de basis tegen de hekkensluiter van de competitie. Arveladze, licht geblesseerd aan de knie, weet Olsen te overtuigen en zijn honger naar de bal zorgt dat ook hij in de basiself start. Voor Jari Litmanen, na lange tijd weer vanaf de eerste minuut in het veld, is de wedstrijd een kans op revanche. Waar vorig seizoen een vrije trap net op de lat spatte, draait een vergelijkbare trap effectvol in de kruising: 0 - 1De rode kaart van de vorige jaargang wordt volledig gewroken na de 0 - 3 van de Fin in de 68ste minuut. Richard Knopper krijgt voor de tweede keer speelminuten in het eerste. Voordat hij het veld betreedt, stuurt scheidsrechter Luinge hem naar de kant om zijn oorbellen uit te doen. Verder debuteert bij de Volendammers de Fransman Gouttebarge, die in Amsterdam studeert en zich bij Volendam in de kijker wil spelen voor de Franse selectie. Door de Volendamse aanhang wordt de door Ajax uitgeleende Berck Beelenkamp gekozen tot man of the match. Doordat PSV op eigen verzoek niet in actie komt tegen Utrecht groeit de voorsprong tot achttien punten, met de topper Ajax- PSV nog in het verschiet. Vitesse kan tweede worden, maar verliest met 3-2 bij Heerenveen. Feyenoord raakt wederom verder achter door een gelijkspel tegen FC Twente in de Kuip. Commentaar Dick de Boer: 'Het is zuur dat het uitgerekend bij drie spelhervattingen misging. Twee corners, twee doelpunten. Dit valt onder de noemer pupillen-fouten. Alles binnen de vijf meter moet voor de keeper zijn.' Morten Olsen: 'Ronald heeft zich als een echte prof gedragen. Hij wilde graag een wedstrijd verlof, lekker uitrusten op de bank, maar koos er toch voor om te spelen. Dat is je ware professionalisme.' 'De titel veilig? Dat is jullie schrijverij altijd maar weer. De competitie is nog niet gelopen. We hebben eerst nog tegen PSV te voetballen.' AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998 111

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 111