Ajax - Roda JC Zaterdag 6 december 1997 Ajax - Roda JC 1 - 0 (1 - 0) Amsterdam Arena, 46.500 Ajax: Trainer: Van der Sar; Mensah, Blind, Frank de Boer, Oliseh; Ronald de Boer, Dani (20. Rudy, 46. Sibon), Witschge (79. Gorré), Sier; Babangida, Arveladze Morten Olsen Scoreverloop: Scheidsrechter: Roda JC: Trainer: 11. 1 - 0 Babangida René Temmink Delwarte; Senden, Schops, Vrede, Mores; Van der Luer, Valgaeren (56. Doomernik), Ooijer, Lawal (61. Obdam); Van Houdt (70. Peeters), Torma Martin Jol Bijzonderheden Bij Ajax is Rudy terug op de bank na een liesblessure en ook Hoekstra hoort weer tot de reserves nu zijn voet is genezen. Litmanen (dijbeen) en de voor lange tijd geblesseerde Tobiasen zijn nog niet hersteld. Jongeling Richard Knopper is door Olsen aan de selectie toegevoegd. Door schorsing van Mario Melchiot staat de aanvoerder van Ajax 2, de negentienjarige Kofi Mensah, in de basis. De voormalige Ajacied André Ooijer en de Amsterdammer Regillio Vrede spelen bij Roda. Sibon en Babangida droegen in het verleden het geel-zwart van de club uit Kerkrade. Ajax start in een ongebruikelijke 4-4-2 opstelling waarbij Tom Sier naast Witschge op links speelt. Een te zachte terugkopbal van Vrede zorgt dat Babangida met een fraaie lob de 1 -0 kan maken. Al na 21 minuten moet Dani om tactische redenen het veld ruimen voor Andrzej Rudy. De Pool moet op zijn beurt na een botsing met keeper Delwarte al tijdens de rust in de kleedkamer achterblijven. Zijn vervanger is Sibon en het drie-spitsen-systeem wordt in ere hersteld. De matige wedstrijd eindigt met een sterk staaltje keeperswerk van Roda- middenvelder Van der Luer, die een kopbal van Arveladze van de doellijn slaat. Scheidsrechter Temmink ziet er geen penalty in. Wedstrijdsponsor Sony vindt Frank de Boer de beste Ajacied en benoemt hem tot man of the match. Regillio Vrede beschermt de bal voor Tijjani Babangida. In de elfde minuut moest de lange verdediger toezien hoe zijn opponent een te zachte terugkopbal tot doelpunt verwerkte. Roda JC zakt naar een veertiende plaats. Belangrijker is dat Ajax wederom uitloopt op PSV, dat door een 4-1 nederlaag bij Willem II op vijftien punten achterstand komt. De ongeslagen status van PSV in de huidige competitie is hiermee geschonden. Ook de overige concurrenten verliezen punten: Feyenoord gaat onderuit bij NEC (3-2), Heerenveen komt thuis niet verder dan 0-0 tegen De Graafschap en Vitesse verliest met 5-3 bij Utrecht. Commentaar Morten Olsen 'Soms is het nodig een duidelijk signaal af te geven. Dan moet je snel ingrijpen, anders valt het niet meer te repareren. Dani hield zich niet aan zijn taak. Het spel geeft inderdaad de indruk van voetballers die denken: ik word betaald. Ik moet dit dus doen. De emoties en de spontaniteit zijn weg. In de motor zat geen benzine meer. Maar de oudste man op het veld, Danny Blind, had die benzine wel. Gelukkig spelen we donderdag tegen Bochum. We kunnen nog wat energie tanken.' AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998 107

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 107