MVV - Ai ax Woensdag 3 december 1997 MW - Ajax 0 - 3 (0 - 1) Stadion de Geusselt, Maastricht, 12.000 Ajax: Trainer: Van der Sar; Melchiot, Blind (89. Sier), Frank de Boer, Oliseh; Ronald de Boer, Dani (22. Gorré), Witschge; Babangida (74. Benni), Arveladze, Laudrup Morten Olsen Scoreverloop: Scheidsrechter: MW: Trainer: 14. 0 - 1 Laudrup, 52. 0 - 2 Babangida, 57. 0 - 3 Frank de Boer Jack van Huiten Van Duijnhoven; Vriesde, Luypers, Vermeulen (63. Taiwo), De Jong; Volmer, Landzaat, Joordens, Heubach; Nygaard, Bouma Frans Körver Bijzonderheden Bij Ajax staat aanvoerder Danny Blind weer in de basis na een blessure aan de ribben, opgelopen in de thuiswedstrijd tegen VfL Bochum. Litmanen (dijbeen), Tobiasen (knie), Hoekstra (voet) en Rudy (lies) ontbreken.Bij MW speelt ex-Ajacied Danny Landzaat. Ajax en MW treffen elkaar voor de derde maal dit seizoen, na de 7-0 winst in de competitie en de 6-0 overwinning in de tweede ronde van de Amstel Cup. De vervanger van Ole Tobiasen op de rechtsback-positie, Mario Melchiot, haalt bij een 1-0 voorsprong MW-aanvaller Bouma in het strafschopgebied onderuit. Scheidsrechter Van Huiten geeft een strafschop en de Amsterdammers moeten de resterende 75 minuten met tien man verder. Melchiot krijgt rood en kan direct gaan douchen. De penalty wordt door Van der Sar gestopt, mede omdat MW'er Volmer te zwak inschiet. In de tweede helft zorgt Ajax voor de derde overwinning in het huidige seizoen op MW. Na goals van Babangida en Frank de Boer (vrije trap) is de totaalstand tussen Ajax en MW 16-0. Zelfs met tien man is Ajax in deze wedstrijd een maatje te groot voor de Maastrichtenaren. Danny Blind ontvangt een kwartier voor tijd een gele kaart en aan MW-kant krijgt verdediger De Jong geel. MW - Ajax wordt live uitgezonden op Canal-l- en de kijkers roepen MW'er Jerry de Jong uit tot man of the match. Roda JC, de enige ploeg die tot nu toe Ajax twee punten afhandig wist te maken en de volgende tegenstander in de competitie, verliest bij NAC en komt op een dertiende plaats te staan. De voorsprong van Ajax op achtervolger PSV groeit naar twaalf punten, twee weken voor het onderlinge duel in de Arena. Vorig seizoen had Ajax na 17 duels 28 punten met 22 doelpunten voor, nu 49 punten en 55 doelpunten voor. Commentaar Morten Olsen: 'We zijn sterk begonnen. De ploeg wilde winnen en speelde agressief. Zelfs met tien man gaven we weinig kansen weg. Ik moest of Dani of Laudrup wisselen na de rode kaart voor Melchiot. Laudrup is toch wat Laudrup zorgde met een bekeken kopbal uit een voorzet van Babangida voor de eerste Ajax-treffer. Hier stuurt de Deen aanvaller Arveladze op avontuur in de MW-verdediging. balvaster dan Dani en met Gorré hadden we meer zekerheid in de defensie. Gelukkig hebben we momenteel niet al te veel blessures en dat is belangrijk met de komende wedstrijd tegen Bochum.' Edwin van der Sar: 'Ik probeerde voor de penalty wat tijd te rekken zodat de tegenstander zenuwachtig zou worden. Vervolgens moet je geluk hebben dat hij in jouw hoek schiet en dat was dit keer het geval. Ik heb goed gegokt. Ik ga vanavond denk ik maar naar het casino.' AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 105