Ajax - Fortuna Sittard Zondag 30 november 1997 Ajax - Fortuna Sittard 2-0 (0-0) Amsterdam Arena, 48.000 Ajax: Trainer: Van der Sar; Tobiasen (45. Melchiot), Frank de Boer, Oliseh, Sier; Ronald de Boer, Dani (66. Gorré), Witschge; Babangida, Arveladze, Laudrup (78. Benni) Morten Olsen Scoreverloop: Scheidsrechter: Fortuna Sittard: 78. 1 - 0 Oliseh, 86. 2 - 0 Arveladze Hugo Luyten Van Zwam; Lee, Roest, Dirckx, Hermans; Zegrean, Van Bommel, Paauwe (70. Kool), Burke; Jeffrey, Hamming (83. Simons) Trainer: Bert van Marwijk Bijzonderheden Bij Ajax ontbreken de geblesseerden Rudy (lies), Litmanen (dijbeen) en Blind (ribben). Op slag van rust overstrekt Ole Tobiasen zonder in duel te zijn met een tegenstander zijn linkerknie. Mario Melchiot is zijn vervanger. De Deense Ajax-verdediger is voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. Tobiasen zal in de Verenigde Staten geopereerd wbrden. Scheidsrechter Luyten stuurt in de 77ste minuut Fortuna-speler Zegrean van het veld nadat deze de doorgebroken Arveladze onreglementair heeft gestopt. Sunday Oliseh scoort uit de vrije trap. Eerder in de wedstrijd had Zegrean als geel gekregen. Geel was er ook voor Van Zwam, Paauwe en Van Bommel van Fortuna en Ajacied Arveladze. Sunday Oliseh, maker van het eerste doelpunt, wordt gekozen tot man of the match. In het duel tussen de nummers 2 en 3 komt het thuisspelende Vitesse in de eerste helft op een 0-2 achterstand tegen PSV, die echter in de tweede helft door de Arnhemmers wordt gelijkgetrokken door twee doelpunten van topscorer Machlas. Feyenoord wint met 0-3 van stadgenoot Sparta. Na zestien competitiewedstrijden leidt Ajax met 46 punten. PSV en Vitesse, beide met een wedstrijd meer gespeeld, volgen met 37 en 35 punten. Zowel Ajax als PSV is nog ongeslagen. Sunday Oliseh viert zijn doelpunt in een duet met de cornervlag. Commentaar Morten Olsen: 'We missen op dit moment frisheid. We hebben de laatste tijd veel kracht verbruikt. Dat is jammer voor het publiek, dat beter voetbal verdient dan wij op dit moment laten zien. Tegen een ploeg als Fortuna moet je het niet door het midden proberen; daar staan ze met elf man. We hadden meer over de flanken moeten spelen. Het is te hopen dat we nog voor de winterstop een paar betere wedstrijden kunnen laten zien.' Bert van Marwijk: 'Tot het fatale moment had ik er vertrouwen in dat we een punt zouden behalen. Als je Ajax laat voetballen weet je dat het doelpunt valt, maar in de eerste helft hebben wij goed van de goal af gespeeld en Ajax gestoord bij de opbouw vanuit de as. Daardoor kwamen ze niet aan spelen over de flanken toe, waar ze het gevaarlijkst zijn. Jammer van het verlies, jammer ook van de vele kaarten. Bij een wedstrijd als deze, tussen een kleine en een topclub, vallen de kaarten in twijfelgevallen toch snel aan de verkeerde kant.' AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 103