Ajax - Bochum Dinsdag 25 november 1997 Ajax - Bochum 4-2 (4-2) Amsterdam Arena, 48.000 Ajax: Trainer: Van der Sar; Tobiasen, Blind (46. Sier), Oliseh (85. Rudy), Frank de Boer; Ronald de Boer, Dani, Witschge; Babangida, Arveladze, Laudrup (69. Hoekstra) Morten Olsen Scoreverloop: Scheidsrechter: Bochum: Trainer: 20. 0 - 1 Reis, 24. 0 - 2 Waldoch, 35. 1 - 2 Laudrup, 37. 2 - 2 Laudrup, 38. 3 - 2 Arveladze, 45. 4 - 2 Frank de Boer Serge Muhmenthaler (Zwi) Gospodarek; Sundermann, Waldoch (63. Hutwelker), Kracht, Schreiber; Reis, Dickhaut, (81. Reichel), Wosz, Hofmann; Joeran (46. Peschel), Donkov Klaus Toppmöller Bijzonderheden Ajax' tegenstander in de derde ronde van het UEFA-Cuptoernooi is het bescheiden VfL Bochum, dat in de Bundesliga de laatste plaats op de ranglijst inneemt. Vorig seizoen voetbalde Bochum zich, na een verblijf van een jaar in de tweede Bundesliga, verrassend naar Europees voetbal. In het UEFA-Cuptoernooi vielen vooral de thuiszeges van de ploeg op: 5-3 tegen Trabzonspor en 4-1 tegen Club Brugge. Trainer Klaus Toppmöller, ooit de technisch vaardige spits van Kaiserslautern (108 doelpunten in 204 competitie wedstrijden), steekt in de dagen voorafgaand aan de wedstrijd zijn bewondering voor Ajax niet onder stoelen of banken. Op de persconferentie na afloop verschijnt hij met een sjaaltje om de nek met de emblemen van Bochum en Ajax. De ontmoeting met Bochum is voor Ajax de 63ste wedstrijd in het UEFA- Cuptoernooi en het 28ste treffen met een Duitse, club in officieel Europees verband. Danny Blind speelt zijn 68ste Europa- Cupwedstrijd voor Ajax, waarmee hij het record van Ruud Krol evenaart. Duels om de Europese Supercup zijn hierbij niet meegerekend. Blind blijft overigens in de rust achter in de kleedkamer met gekneusde ribben. Ajax moet het doen zonder de geblesseerde Litmanen. Babangida, tegen De Graafschap al ingevallen voor Gorré, is volledig hersteld van zijn dijbeenblessure en keert terug in de basis. Invaller Andrzej Rudy speelde in het seizoen 1995-1996, uitgeleend door Lierse SK, voor Bochum. Scheidsrechter Muhmenthaler geeft gele kaarten aan Danny Blind en Bochum-spits Sergej Joeran. Tijjani Babangida wordt uitgeroepen tot man of the match. Commentaar Morten Olsen: 'Bochum heeft ons niet verrast. Vorig jaar werden ze vijfde in de Bundesliga, nu heeft iedereen gezien waarom. Ze hebben naar voren gespeeld. Van alles wat we hadden afgesproken, heb ik in de beginfase niets Danny Blind speelde tegen Bochum zijn 68ste Europa- Cupwedstrijd voor Ajax, waarmee hij het record van Ruud Krol evenaarde. teruggezien. Er was een gebrek aan concentratie. Dat was de oorzaak, en niets anders. We hebben twee doelpunten weggegeven, maar onze reactie was volwassen. De toeschouwer was de winnaar, die heeft een goede wedstrijd gezien. De trainer niet. Omdat de geruststellende vijfde goal uitbleef, kunnen we niet onbezorgd naar Duitsland.' Klaus Toppmöller: 'We wilden hier leren van Ajax en dat hebben we gedaan. Ik feliciteer mijn ploeg, omdat we na de 2-0 voorsprong zijn blijven voetballen. Thuis zullen we, opgejaagd door ons eigen publiek, het begin van deze wedstrijd zo lang mogelijk proberen te herhalen.' AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 101