Ajax - Udinese Dinsdag 21 oktober 1997 Ajax - Udinese 1-0 (1-0) Amsterdam Arena, 43.500 Ajax: Trainer: Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oliseh, Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen, Witschge; Dani, Arveladze (75. Benni), Hoekstra Morten Olsen Scoreverloop: Scheidsrechter: Udinese: Trainer: 28. 1 - 0 Dani Urs Meier (Zwi) Turci; Genaux, Calori, Bertotto; Helveg, Walem, Giannichedda, Cappioli (69. D'Ignazio); Poggi (81. Eman), Bierhoff, Amoroso (56. Locatelli) Alberto Zaccheroni Bijzonderheden Ajax' tegenstander in de tweede ronde van het UEFA-Cuptoernooi is een debutant in het Europese voetbal. In de eerste ronde schakelde de ploeg van de Italiaanse trainer van het jaar Alberto Zaccheroni het Poolse Widzew Lodz uit. Na 1-0 verlies in Polen won Udinese thuis dankzij treffers van de Duitse international Oliver Bierhoff (2) en Tomas Locatelli. Ajax en Udinese ontmoetten elkaar nog niet eerder. Voor Ajax is het de 61ste wedstrijd in het UEFA- Cuptoernooi. Ajax moet het doen zonder de geblesseerden Babangida (spierscheuring) en Laudrup (achillespees). De 22 spelers die aan de wedstrijd beginnen vertegenwoordigen tien nationaliteiten. Naast Nederlanders en Italianen spelen twee Denen (Tobiasen en Helveg), twee Belgen (Genaux en Walem), een Nigeriaan (Oliseh), een Fin (Litmanen), een Portugees (Dani), een Georgiër (Arveladze), een Duitser (Bierhoff) en een Braziliaan (Amoroso). In het verloop van de wedstrijd komen daar als wisselspelers nog een Zuid-Afikaan (Benni) en een Egyptenaar (Eman) bij. De Nederlander in Udinese dienst Eli Louhenapessy komt niet in actie. Wedstrijdsponsor Canal+ roept Dani uit tot man of the match. Commentaar Morten Olsen: 'Voorafheb ik gesteld dat wij twee topwedstrijden moeten spelen om Udinese te weerstaan. Tijdens de eerste helft hebben we agressief gespeeld, op de helft van de tegenstander, wat de bedoeling was. We hadden naar twee of drie nul uit moeten lopen. Dat is niet gelukt, daarom wacht ons over twee weken een heel moeilijke wedstrijd.' Alberto Zaccheroni: 'In de eerste helft was ons elftal te veel Net als vorig jaar in de Champions League tegen Glasgow Rangers en Atletico Madrid had Dani een belangrijke rol in een Europees duel. Als vervanger van de geblesserde Babangida scoorde hij in de 28ste minuut het enige doelpunt van de wedstrijd. onder de indruk van de speelwijze van Ajax. Het is ons niet gelukt om te spelen zoals we gewend zijn, maar we hebben het Ajax in de tweede helft wel iets moeilijker kunnen maken. Over de gehele wedstrijd ben ik tevreden.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 99