A Met sponsor Price Waterhouse werd het contract tot 1999 verlengd. Ajax-bestuur en -directie toasten met de heren B. Koolstra (staande links), J.C.M. van Dorp (staande rechts) en P.R. Baart (zittend) op de overeenkomst. Bobson, de broertjes Tol, keeper Serge van den Ban, Michael van der Kruis, Bobby Gehring en Mark Stuut zijn namen om te onthouden. Weer 1 0 Op de avond van diezelfde zaterdag 22 november kende het eerste elftal tegen De Graafschap een aanzienlijk stroever scoreverloop. Zoals iedere tegenstander legden de Doetinchemers het accent bijna volledig op de defensie. Met veel mensen achter de bal wist De Graafschap PSV en Feyenoord van scoren af te houden en ook nu tegen Ajax was het erg druk voor het doel van Ron Olyslager. Te veel spelers, terug van een blessure, hadden nog niet voldoende wedstrijdritme om het De Graafschap echt moeilijk te maken. Laudrup was weer terug in de basis, maar was nog niet scherp genoeg bij het afmaken van kansen. Babangida viel na rust in en bracht in ieder geval weer wat snelheid in de aanval. En voor de rest zat er altijd wel weer een been, voet of ander lichaamsdeel tussen om het scoren te beletten. Net als tegen NAC leek de wedstrijd doelpuntloos te eindigen maar juist als aan zoiets gedacht wordt, valt de goal dan toch. De even tevoren tot Man van de Wedstrijd uitgeroepen Richard Witschge pikte vier minuten voor tijd een mislukte vrije trap van Sunday Oliseh wat gelukkig op en kon de bal in het net frommelen (1-0). 'Die gasten van Ajax durven de binnenstad niet meer in, omdat ze anders van puur geluk onder de tram lopen,' omschreef trainer Korbach zijn gevoelens. Vier krankzinnige minuten 'Ik heb nog nooit zo'n krankzinnige wedstrijd in het Europa-Cupvoetbal meegemaakt,' mompelde Michael Laudrup na afloop van de wedstrijd tegen Vfl Bochum in de Arena. Zelden werd zo duidelijk gemaakt hoe onvoorspelbaar een wedstrijd kan verlopen. Ajax bakte er in het eerste half uur weinig van, kwam zelfs Ook Leo Beenhakker en Jorien van den Herik (in het midden op de foto) waren getuigen van de 11-3 overwinning van Ajax A1 op Feyenoord A1 heel simpel op een 2-0 achterstand zonder enig uitzicht op beterschap, toen het plotseling de geest kreeg. Laudrup en Arveladze schoten Ajax binnen vier minuten naar 3-2 en vlak voor de rust kon Frank de Boer zelfs 4-2 maken dankzij een pegel van Sunday Oliseh. Zo kon Ajax het toernooi bijna vaarwel zeggen en zo staat de ploeg bijna in de volgende ronde. Het is voer voor psychologen. Trainer Klaus Toppmöller van Bochum moet zijn ogen uitgewreven hebben, niet alleen bij de twee goals van zijn eigen team maar ook tijdens het ouderwetse Ajax-kwartiertje dat vier doelpunten opleverde voor de club van zijn dromen, Ajax. 'We dachten bij onszelf: wij zijn toch Ajax en we laten ons niet zomaar op 2-0 zetten door de nummer laatst uit de Bundesliga,' zei Edwin van der Sar na afloop. Hij zag na de opgelopen achterstand bepaalde krachten vrijkomen waardoor er meer beleving in het spel van Ajax kwam. Helaas werd dat niet in de tweede helft doorgezet waardoor er weinig meer gebeurde. Danny Blind was toen al in de kleedkamer achtergebleven met een behoorlijke ribblessure. Met toch wat gemengde gevoelen werd door het uitblijven van de 'bevrijdende' (Morten Olsen) vijfde goal uitgekeken naar de tweede confrontatie op 11 december. Maar Frank de Boer zei: 'Ik heb er een goed gevoel over dat we de kwartfinales bereiken. We hoeven in principe nooit bang te zijn voor uitwedstrijden, want dan spelen we vaak beter.' U weet inmiddels of het zo is geweest. Zo niet, jammer, en zo ja, dan krijgt het allemaal z'n vervolg op 3 en 17 maart. Maar eerst, wat er ook gebeurt, genieten van een paar weekjes rust, de kerst en een plezierig einde van 1997. AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 94