de gasten. Er was een foutje van de keeper voor nodig om Frank de Boer met een mooie omhaal te laten scoren (1-0). Verder viel alleen het debuut van Andy van der Meyde op te merken. De 18-jarige mocht de laatste tien minuten van de wedstrijd aan de rechterkant even ervaren hoe het is om in het eerste elftal te spelen. Zesklapper Naast de inspanningen voor de competitie en het Europa-Cupvoetbal is er ook altijd nog zoiets als de Amstel Cup of gewoon de KNVB-beker. Op 19 november kwam MW voor de tweede keer naar de Arena, en wel met een boze Frans Körver die het geen stijl vond dat zijn spelers drie wedstrijden in zes dagen moesten spelen terwijl Ajax van een weekje rust had kunnen genieten omdat er geen wedstrijd op het programma stond. Zich de zevenklapper uit de competitie nog goed herinnerend zette hij een wat ander elftal neer, dat zich moest beperken tot verdedigen en daar de eerste helft aardig in slaagde. Jari Litmanen moest met een flinke blessure al snel het veld verlaten. Hij werd vervangen door Dean Gorré en dat heeft MW geweten. Het publiek kwam in de tweede helft op de banken bij zijn onvervalste hattrick binnen elf minuten (een simpele kopbal, een schitterende omhaal en een subtiel stiftje), waarna Shota Arveladze Ajax fraai naar 4-0 soleerde, Frank de Boer simpel 5-0 kon intikken en Dean Gorré met een vierde doelpunt de eindstand op 6-0 bracht. Zorgelijke blijdschap Het voetbal van Ajax, men wil er bij zijn. Het succes van het eerste elftal heeft zijn weerslag op de belangstelling bij de wedstrijden van Ajax op de Toekomst. Steeds meer mensen vinden de weg naar het Ajax-complex om op zaterdag of zondag te genieten van prachtig jeugdvoetbal of op maandagavond de thuiswedstrijden van het tweede elftal bij te wonen. Bij toppers omzomen duizenden mensen het veld, zoals eerder bij Ajax 2 - PSV 2 en onlangs bij het duel tussen de Al van Ajax en Feyenoord, de nummers 1 en 2 De uitwedstrijd in Udine werd in de voorbereiding bepaald door een froot aantal blessures aan Ajax- kant. De medische staf, onder leiding van Piet Bon (midden), wist Ole Tobiasen, Frank de Boer, Shota Arveladze, Richard Witschge, Sunday Oliseh, Ronald de Boer en Dani op tijd wedstrijdfit te krijgen. Een zuivere hattrick en nog een vierde als toetje. Dean Gorré had in de bekerwedstrijd tegen MVV alle reden tot juichen. op de ranglijst. Het werd op zaterdag 22 november een doelpuntenfestein zoals zich dat nooit eerder heeft afgespeeld tussen beide teams. Wie een kwartiertje te laat de wedstrijd kwam bekijken had als zes doelpunten van Ajax gemist. Een ruststand van 7-1 mondde uiteindelijk uit in een 11- 3 eindstand, waarna Ajax na dertien gewonnen wedstrijden een doelsaldo van 72-14 kon noteren. Niet alleen de Al domineert in zijn klasse. De BI kende geen medelijden met FC Groningen, dat met een 9-2 nederlaag wat zielig achter werd gelaten, en de Cl liet in dat zelfde weekend een dubbele score (10-0) noteren tegen Hoofddorp. Het zijn uitslagen die er niet om liegen maar die de club naast blijdschap ook zorgen geven omdat kennelijk de weerstand in de competities voor onze selectieteams steeds minder wordt. Dat is slecht voor de opleiding, slecht voor de spelers en slecht voor het voetbal. De meeste jeugdteams van Ajax spelen daarom al tegen elftallen uit een hogere leeftijdsklasse om meer weerstand te ondervinden en ook te leren verliezen. Want altijd winnen kan ook niet goed zijn. De opleiding is en blijft bij Ajax de hoeksteen van de vereniging. Daar moeten de talenten van morgen vandaan komen. Met de huidige Al zit het wel goed. Andy van der Meyde kennen we al, namen als Brutil Hosé, Daryl Douglas, Jerryl Tjon- en-Fa, Sander Keller, Mitchell Piqué, Kevin AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 93