Voorzitter Michael van Praag feliciteert Danny Blind met zijn 500ste eredivisiewedstrijd. Bij Ajax-Feyenoord ging de actie 'Voetbal, verziek het niet' van start. Het vak waar de Rotterdamse supporters hadden moeten zitten, bleef leeg. Akelig leeg. Foto: Yvonne Witte voor tijd door Shota Arveladze werd gemaakt en hij zowaar verlossend raak schoot (2-1), was plotseling alles vergeten en vergeven, maakte zelfs Morten Olson een klein vreugdedansje en was de ontlading en opluchting bij iedereen erg groot. Ajax ging door het oog van de naald. Vooral dankzij Edwin van de Sar mochten we de handen dichtknijpen en werd het elftal voor een afgang uit het Europese voetbal behoed. 'Ik houd een goed gevoel over aan deze wedstrijd,' zei de beste doelman van Nederland na afloop met een grijns. Commentaar van Morten Olsen: 'Het is duidelijk dat we nog stabieler moeten worden. Maar we zijn al weer een stuk verder dan een paar maanden geleden. Dit soort wedstrijden zitten er helaas nog tussen.' Danny Blind zag het weer helemaal AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 zitten: 'We kunnen nog ver komen in de UEFA Cup.' En dat zou best eens kunnen want de ploeg zal zich toch geen tweede keer laten verrassen. Ook niet door Vfl Bochum, dat door loting aan Ajax werd gekoppeld, op 26 november (thuis) en 11 december (uit). Anderhalve spits Op 9 november stond een bezoek aan het Kasteel in Rotterdam op de rol. Wedstrijden tegen Sparta hebben altijd iets aparts en dit keer was het Ajax dat voor de verrassing zorgde met een soort fantasie opstelling waarin de ploeg zelden speelt. Gedwongen door een veelheid aan blessures (Laudrup, Babangida, Ronald de Boer, Oliseh, Witschge en Arveladze) kwam Morten Olson tot een atypische Ajaxstijl met 'anderhalve' spits en daarachter een groot aantal middenvelders, onder wie debutant Richard Knopper als rechtermiddenvelder. Het debuut van de 20-jarige was goed. Alleen het traditionele doelpunt van de debutant ontbrak eraan, al was hij er soms heel dichtbij. Ook Dean Gorré (betrokken bij drie doelpunten), Dani (met een schitterende goal) en Jari Litmanen hadden het in deze samenstelling erg naar hun zin. Vooral de Fin had een uitstekende dag, met drie doelpunten waarvan het eerste zijn honderdste voor Ajax was. Op 10 maart 1993 liet hij tegen Roda JC in Kerkrade zijn eerste treffer aantekenen. Daarna volgden nog 71 competitiedoelpunten, 23 goals in Europa- Cupwedstrijden, drie treffers in ontmoetingen voor de Amstel Cup en eveneens drie in wedstrijden om de Super Cup. Benni maakte vlak voor tijd nog een vijfde goal en daarmee behaalde Ajax de grootste overwinning bij Sparta op het Kasteel sedert de invoering van het betaalde voetbal in 1954. In de Arena werd tegen FC Twente de anderhalve spits weer snel vervangen door buitenspelers. Peter Hoekstra op links en Dani op rechts moesten voor de aanvoer van de flanken zorgen en dat viel tegen de Tukkers niet mee. De hele wedstrijd viel behoorlijk tegen en verliep vlak. Alleen de winst en de daarbij behorende drie punten konden als troost gelden. Dankzij weer eens Edwin van de Sar bleef het aanvankelijk 0-0, met de beste kansen voor 91

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 91