Bij de wedstrijd tegen Udinese was de Amsterdam Arena het toneel van een ouderwetse Europa- Cupsfeer. VI eegroeihypotlieek ABNAMRO De 1 ccuroci In pothcek AËT^-AMRn gedoeld op de spelers onderling als wel op de supporters van beide clubs, die het intussen zo bont hebben gemaakt dat de clubs het maar beter vonden dat dit seizoen Rotterdam niet naar Amsterdam komt en andersom. Voor een leeg vak voor de gasten liet Ajax in de Arena zien op het veld de betere ploeg te zijn. Ajax deed dat onder aanvoering van Danny Blind, die zijn 500ste erediviewedstrijd speelde. Mede door zijn gedrevenheid werd Feyenoord op De basis-elf die aantrad in de thuiswedstrijd tegen Udine. Staand vanaf links: Edwin van der Sar, Sunday Oliseh, Ole Tobiasen, Ronald de Boer, Peter Hoekstra en Danny Blind. Gehurkt: Jari Litmanen, Shota Arveladze, Richard Witschge, Dani en Frank de Boer. alle fronten overklast. De 4-0 winst was nog maar een matige afspiegeling van het krachtsverschil. Litmanen uit een strafschop, Arveladze (de 100ste goal tegen Feyenoord sedert de invoering van het betaalde voetbal), Dani en Ronald de Boer scoorden. Net zo mooi als de doelpunten was het partijtje balhooghouden van Richard Witschge, die als een circusartiest met de bal langs de tribune jongleerde. Voetbal, verziek het niet stond er op de shirtjes van beide ploegen. Aan de spelers van Ajax zal het niet liggen. Nu een klein deel van de supporters nog. Dat er in deze competitie een moment zou komen dat Ajax punten moest inleveren, was logisch. Dat moment kwam bij Roda JC in Kerkrade, waar het altijd slecht kersen eten is geweest voor Ajax. Vier jaar op rij had Ajax in Kerkrade niet kunnen winnen en ook nu werd het weer een zware bevalling. Winst heeft er eigenlijk geen moment echt ingezeten, zelfs niet toen er nog maar tien man van Roda in het veld stonden vanwege een handsbal van de keeper. De extra motivatie bij de spelers die dan altijd ontstaat, bleek enorm en de ingevallen keeper speelde de wedstrijd van zijn leven. Het lukte Ajax dan ook niet de wedstrijd naar zich toe te trekken. De ploeg kwam zelfs op achterstand, die evenwel snel werd weggewerkt door een kopbal van Litmanen. Zenuwen De voorbereiding op het tweede duel tegen Udinese op 5 november kon beginnen. Laudrup en Babangida waren nog niet fit genoeg om met de ploeg mee te gaan en bleven thuis. Dani, Arveladze, Witschge, Ronald en Frank de Boer kwakkelden. Zij bleken uiteindelijk wel te kunnen spelen maar waren misschien toch niet helemaal honderd procent. Misschien kwam het daar wel door dat alles aanvankelijk zo mat en sloom verliep en de fouten zich opstapelden. Je zag de tegengoal als het waren geboren worden. Edwin van Sar kon de boel nog even tegenhouden, maar was al snel kansloos bij een fout van Oliseh, ook al niet helemaal fit, die onmiddellijk werd afgestraft. Kort daarna zorgde een knal van Olivier Bierhoff voor 2-0. Er moest dus na rust flink worden aangepakt. Mooi of slim voetbal zat er die avond helaas niet in, dus moest het van inzet en een geniale individuele actie komen. En toen die actie tien minuten AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 89

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 89