meer wedstrijdervaring op zak. Ondanks de wat magere overwinningen van de voorgaande weken was er vertrouwen voor de duels tegen Udinese in het UEFA-Cuptoernooi. Zonder Michael Laudrup en Tijjani Babangida ging de groep naar Callantsoog, terwijl Grim, Sibon, Rudy en Witschge niet helemaal fit waren. Uiteindelijk viel het mee en waren alle aanwezigen inzetbaar. In een onvergetelijk mooie eerste helft speelde Ajax voetbal van het allerhoogste niveau. Alsof het een demonstratiewedstrijd betrof, zo perfect werd het spel uitgevoerd, hetgeen helaas slechts met één goal van Dani werd beloond. Na de pauze werd het een stuk minder, toen Udinese uit een iets ander vaatje ging tappen en Ajax zijn geliefkoosde spelletje niet meer kon uitvoeren. Het elftal creëerde aanzienlijk minder kansen, hoewel Oliseh en Litmanen nog dicht bij een tweede treffer waren, maar ook de sluwe Olivier Bierhoff, die als een poema voorin op zijn kansen bleef loeren, was niet ver van de gelijkmaker af. Het zou voor Udinese te veel van goede zijn geweest. 'Er wacht ons in Italië nog een heel moeilijke wedstrijd,' zei Morten Olsen na afloop met een vooruitziende blik. Eigenlijk geen afscheid Geen lange rijen wachtenden voor u en geen lange speeches, maar informeel en alles door elkaar, met voor iedereen een drankje en een hapje, in het voorbijgaan even informeel de hand drukken en, voor zover nog nodig, kennis maken met de nieuwe bestuursleden Donald Feldmann en laap Ellerbroek. Zo wilden André Kraan en Uri Coronel het graag hebben op hun receptie. Een afscheid was het eigenlijk niet. Bestuurlijk wel - André gaat met 'pensioen' en Uri stapt op vanwege zijn werk - maar als Ajacied natuurlijk niet. Dat blijf je voor het leven. Alleen voorzitter Van Praag speechte de heren toepasselijk en kort even toe. Hij kon eigenlijk geen bewijs van eerbetoon overhandigen omdat beiden reeds tot erelid waren benoemd. 'En hoger of meer hebben we niet,' verontschuldigde de voorzitter zich. 'Maar als het zou hebben bestaan, waren de heren er absoluut voor in aanmerking gekomen.' Na een bestuursperiode van 27 jaar van André Kraan en negen van Uri Coronel is de club aan beiden heel veel dank verschuldigd. 'Maar andersom ook. je doet het allemaal Voorafgaand aan Ajax-NAC werd Ronald de Boer gehuldigd vanwege zijn 250ste officiële wedstrijd voor Ajax, die hij speelde tegen Maribor. Archil en Shota Arveladze betreden gezamenlijk het veld voor de ontmoeting tussen hun clubs NAC en Ajax op 15 oktober. Archil dolf uiteindelijk het onderspit, maar geen van beide spitsen kon een duidelijk stempel op de wedstrijd drukken. met een grote dosis liefde voor de club en dat is normaal. Je stopt er veel in maar je krijgt er nog veel meer voor terug. Met wat zakelijkheid, lef en clubliefde kom je een heel eind,' aldus Coronel, die niet alleen sponsors voor Ajax wist te vinden maar ook zeer nauw betrokken was bij de bouw van de Arena. Voor André Kraan lag die dankbaarheid natuurlijk net zo. Hij refereerde ook nog eens aan de prachtige successen die hij in 27 jaar als bestuurslid heeft mogen meemaken: 'Negen Europa- Cupfinales, waarvan zes gewonnen, elf kampioenschappen, zes KNVB-bekers, twee wereldbekers en de prachtige trips met Ajax. Het had minder kunnen zijn. Maar nu is er tijd voor andere zaken; óók reizen, maar dan met mijn vrouw Paula, want dat is er in al die tijd wel een beetje bij ingeschoten.' 500ste van Danny Blind Midden tussen het Europese voetbal in stond voor Ajax en Feyenoord hun eerste duel in deze competitie geprogrammeerd. Op 26 oktober was de Arena het strijdtoneel van dit treffen, dat de laatste jaren steevast wordt betiteld als een 'beladen duel'. Daarbij wordt niet zozeer AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 87

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 87