Kroniek op het geluk door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst Tegen Udinese ging het nog net goed. Of dat tegen Vfl Bochum ook zo ging, weten we inmiddels ook. In de competitie gaat alles naar wens. Een record bij Sparta, de 100ste goal van Jari, de 500ste wedstrijd van Danny, het Museum ging open en Bobby Haarms ontving de gouden Ajax-speld voor vijftig jaar lidmaatschap. De laatste loodjes van 1997 wegen het zwaarst. De winterstop komt als geroepen. Nog maar een half jaar is Morten Olsen met zijn spelers bezig en Ajax gaat bij de jaarwisseling overtuigend als winterkampioen aan kop en stapt vol vertrouwen 1998 binnen. Prooste i Met regelmaat kwam bij velen de ergernis bovendrijven. Het publiek wist niet meer waar het aan toe was en de trainers klaagden steen en been. Het warrige verloop van deze competitie droeg niet bij aan enige duidelijkheid en de opeenhoping van wedstrijden leverde veel blessures op. Dat heeft niet alleen te maken met burgemeesters, UEFA-Cupdeelname of risico wedstrijden maar ook met het WK, dat zich vanaf 10 juni 1998 in Frankrijk zal afspelen. Terecht hield iedereen volop rekening met het feit dat Nederland zich dit keer wel eens rechtstreeks zou kunnen plaatsen voor dit evenement. De beslissing viel op 11 oktober in de Arena waar onze Oranje-helden aan een gelijkspel tegen Turkije genoeg zouden hebben om zich definitief en rechtstreeks voor het toernooi te kunnen aanmelden. Dat lukte. Dat de wedstrijd niet veel voorstelde is jammer, maar het resultaat (0-0) was voldoende voor het uiteindelijke succes. Over de wijze waarop Nederland zich kwalificeerde, zal niemand zich nog druk maken wanneer straks de nationale ploeg naar Frankrijk afreist en daar misschien wel heel hoge ogen gaat gooien. Het is alleen te hopen dat er in de aanloop naar het evenement niet al te veel rumoer rond dat Nederlands elftal ontstaat. Een beginnetje was er al met dat tripje naar Amerika begin 1998 en het afzeggen van Richard Witschge. Daar zal het wel niet bij blijven. Reünie van een unieke lichting Zo is het nu en zo was het ook vele jaren geleden toen de voetballiefhebber nog kon genieten van de acties van Sjakie, Pietje, AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 84