Twee nieuwe gezichten Perfectie in gastvrijheid Een jongensdroom kwam uit Ajax groeit op alle fronten, en dat vinden we terug in de organisatie. Onlangs mocht Ajax weer twee nieuwe gezichten verwelkomen, in twee nieuwe functies: Simone Freling werd aangesteld als hospitality-manager, Thijs Lindeman als manager van het Ajax Museum. Als ze niet moest vliegen, zat ze steevast bij de thuiswedstrijden van Ajax. Simone Freling kent Ajax door en door, en niet alleen van de verrichtingen van de spelers op het veld. Zij heeft Ajax als purser bij Ajax-sponsor Martinair op een heel bijzondere manier leren kennen. Vijftien jaar werkte ze bij Martinair. De laatste tien daarvan was zij de vaste purser aan boord van de Ajax-vluchten naar het buitenland. Na vijftien jaar 'in de lucht' vond ze het tijd geworden voor verandering. Sinds 1 oktober is Simone Freling de eerste vrouwelijke professional in de staf van Ajax. Als hospitality-manager is het aan Simone om structuur aan te brengen in de vele aspecten die de begrippen gastvrijheid en klantvriendelijkheid behelzen. Tot haar taken behoren de organisatie van interne aangelegenheden, zoals de ledenraadsvergaderingen en de jaarlijkse algemene ledenvergadering, vergaderingen en diners met sponsors en andere meer of minder officiële gelegenheden waarbij Ajax gastheer is. Het begeleiden van de wedstrijdsponsor en het verzorgen van de hospitality in de skyboxen en op de business- seats behoren hiertoe, evenals de inrichting van persconferenties. Zij wordt nauw betrokken bij de organisatie van de Open Dag en andere evenementen die door of met de Supportersvereniging georganiseerd gaan worden. Heel belangrijk is haar aandeel in de organisatie van de viering van het honderdjarig bestaan van Ajax, op 18 maart 2000. Verder verzorgt ze speciale rondleidingen en bezoeken, van zieken en gehandicapten bijvoorbeeld, waarvoor zij met onder andere de Stichting 'Doe een wens' het contact onderhoudt. Buitenlandse clubs haalt ze op van Schiphol, en als het bestuur met hen dineert, zoals de gewoonte is, zorgt zij voor een tafelschikking in de kleuren en voor een taart bij het dessert met het logo van de bezoekende club. Het zijn de grote en kleine dingen, die Ajax aan zijn stand verplicht is om perfect te verzorgen. Simone Freling gaat ervoor zorgen. i Thijs Lindeman is eigenlijk helemaal geen nieuw gezicht bij Ajax. Al sinds begin jaren zeventig is hij nauw betrokken bij de vereniging. In de tijd van Cruijff, Keizer en Swart werden de uitjes voor de spelers, zoals de jaarlijkse visdag, door Lindeman georganiseerd. Hij doet dat nog steeds. 'Het vissen is alleen veranderd in modernere vormen van ontspanning, zoals survivaltochten, paintballwedstrijden en golfen. Ik heb zo'n dag ook wel eens voor het Nederlands elftal georganiseerd.' Lindeman was op meer fronten actief bij Ajax. Hij was lid en later voorzitter van de clubavondcommissie, zat zes jaar in de ledenraad en richtte samen met Hennie Henrichs de evenementencommissie op, waarvan hij voorzitter werd. 'We zijn begonnen met het negentigjarig bestaan. Dat was al gevierd, maar daar kwamen alleen de bobo's aan te pas. Twee maanden later hebben we het nog eens over gedaan, toen met alle Ajacieden.' De commissie organiseerde kampioensfeesten en de festiviteiten rond de sluiting van de Meer. 'Inmiddels zijn we begonnen aan de voorbereidingen van het eeuwfeest.' Dit alles was vrijwilligerswerk. Sinds 1 september is Lindeman professioneel betrokken bij Ajax als manager van het op 14 oktober geopende Ajax-museum. Zijn levensmiddelenzaak in Amsterdam gaf hij ervoor op. 'Ik had daar geen moeite mee. Ik ben nu 57, heel mijn leven heb ik in de winkel gewerkt en mijn vrije tijd aan Ajax besteed. Dit was een kans die ik met beide handen aangreep. D'Arts heeft de inhoudelijke invulling verzorgd; nu moet Ajax de boel op de rit houden. Ik beschouw het als een gunst dat men voor die taak iemand uit de vereniging, een Ajax-lid gekozen heeft. Het is mooi dat dat nog kan. Typisch Ajax, vind ik dat. Het is het thema van het museum zelf: een jongensdroom is uitgekomen. De overgang van een winkel naar een museum is overigens minder groot dan zij lijkt. Bij beide spelen routing, presentatie en klantvriendelijkheid een belangrijke rol.' 82 AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 82