je er toch geen bal aan? Bovendien: voetballers zitten qua leeftijd in de mooiste tijd van je leven. Dat betekende voor mij méér dan alleen voetbal. In het begin van het seizoen 1974-1975 waren er weer wat problemen rond mij bij MVY. Ajax, in de persoon van trainer Hans Kraay, wilde me wéér hebben. Ik was blij dat ik weg kon bij MW. Maar bij Ajax was de situatie ook niet ideaal. Cruijff was een jaar daarvoor vertrokken en er was nu een soort van paleisrevolutie gaande. Je had een groep met spelers van min of meer gelijke kwaliteit. De leider was weg. Iedereen wilde de macht. Spelers vertrokken. Het is jammer dat ik juist in die periode bij Ajax heb gespeeld. Daarnaast had ik de pech geregeld geblesseerd te zijn. In mijn tweede seizoen bij Ajax werd Rinus Michels trainer. Dat was niet zo'n succes. Het kan wel eens niet klikken tussen twee mensen. Het zal wel aan onze verschillende karakters gelegen hebben. Ik ben een moeilijk mens, kan niet tegen dominantie. Michels was een dominante man. Hij zag het niet verkeerd, maar ik leefde nou eenmaal niet alléén voor de sport. Ik heb daar nog een grappig voorbeeld over, misschien heb ik het je al eens met carnaval verteld. Na een slechte wedstrijd werd de spelersgroep bijeengeroepen. Michels zei toen dat er altijd twee mensen waren die er met de pet naar gooiden. Ik zeg daarop tegen Michels: 'Wie is die andere?' Dat vind ik nou humor. Lange Leidsedwarsstraat 'Ik heb in Amsterdam een geweldige tijd gehad; ik heb het trouwens overal altijd naar mijn zin gehad. Ik woonde dicht bij het Leidseplein, in de Lange Leidsedwarsstraat. Maar dat had Ajax pas na een half jaar in de gaten, ha ha ha. De club had me een woning gegeven in de AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 69