'Of ik van vergaderen houd? Als het niet te lang duurt. Maar dat zit bij dit bestuur wel goed. Hier op de Toekomst voer ik natuurlijk ook veel overleg. Met de studiebegeleidingscommissie, de technische commissie, de technische staf, de amateurafdeling en de afdeling scouting. En apart, elke week, met de directeur opleidingen, Hans Westerhof. Westerhof is een heel goede keuze geweest van mijn voorganger.' Eigenlijk is de Toekomst een apart Ajax- bedrijf waar 45 mensen werkzaam zijn, de professionals en de vrijwilligers (zoals elftalbegeleiders en commissieleden). Donald Feldmann heeft de verantwoording voor het in banen leiden van dit bedrijf. 'En waar mensen samenwerken, gebeurt nu eenmaal veel. Ik zie het als het managen van een afdeling, een segment. Het is niet zozeer de dagelijkse leiding, die ligt meer bij de directeur opleidingen. Bij de professional. Het prettige is dat toen ik kwam, de organisatie al stónd. Nu is het zaak van aanpassen, om de organisatie nog beter te maken.' Zelfkritiek Net als Jaap Ellerbroek is Donald Feldmann goed te spreken over de wijze van overleg in het Ajax-bestuur: elke week een uur of twee, waarbij iedereen van iedereen inhoudelijk te weten komt wat hij aan het doen is. Daarover wordt dan gesproken, of niet, als het niet nodig is. Is er met de komst van Ellerbroek en Feldmann iets veranderd, denkt hij? 'Nou, ik hoop het niet. Als het goed is niet.' Op de vraag waarom hij denkt dat Ajax in de samenleving zo'n rage is geworden, moet hij lang nadenken. Lachend: 'Daar spelen jullie van de pers toch een rol in? Ik denk verder dat voetbal veel meer bij de samenleving betrokken is dan vroeger. Men ziet Ajax als een ideaalplaatje van de samenleving. Men denkt: daar is alles goed en mooi. Dat willen de mensen ook nastreven, daar willen ze zich mee identificeren.' Bij elk antwoord denkt Donald Feldmann vrij langdurig na, zoekend naar woorden. Erg handig voor een druk schrijvende ondervrager met een notitieblok. 'Onze kracht is natuurlijk, behalve die bravoure Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 51