hebben een begroting van 150 miljoen, wij ongeveer 70. Het verschil tussen 70 en 150 blijkt in de praktijk veel kleiner dan het verschil tussen 10 en 70. Overigens is al gebleken dat je als middelgrote club niet a priori de mindere bent; we waren zelfs kampioen van Europa en nu zitten we toch in een eerste groep. Ik ben het ook niet eens met wat de media vaak beweren, namelijk dat Nederland te klein is voor een echte topclub. Dat is dat Calimerocomplex. We moeten eens ophouden met ons klein te praten. Voor dit seizoen heeft Ajax zich moeten vernieuwen en dat pakt minstens beter uit dan verwacht. De aankopen kostten flink wat, maar heus geen honderden miljoenen. Zo kan het dus ook. In de Champions League hadden we dit seizoen minimaal de laatste acht kunnen bereiken. Coronel draagt het over na één jaar Arena, terwijl het aan het expanderen is. Al met al wil ik zeggen: niet dat er andere inzichten zijn, maar ik kom binnen op een ander tijdstip, met andere verhoudingen, op een andere plaats.' Hij vervolgt: 'Wij hebben nu eenmaal niet het achterland van Milan of Bayern München. Toch is er hoop voor Ajax. Onze club heeft een nationaal achterland, tachtig procent van de aanhangers komt niet uit Amsterdam. En... waar je je fantasie ongebreideld over kunt laten gaan is het overschrijden van de grenzen. Wat dat voor mogelijkheden opent! Wellicht kunnen we de naam Ajax naar het buitenland laten uitstralen. Een stukje globalisering... Kunnen we onze actieradius naar, zeg, Georgië uitbreiden, Denemarken. Daar kunnen we hard aan werken. Commercialisering op die schaal kan geld opleveren. Ajax kent iedereen.' Jaap Ellerbroek heeft veel ervaring in multinationals, dus hij kent de valkuilen van werken in het krachtenveld van een gecompliceerd internationaal verband. Vóór de afgelopen zes jaar bij Alcatel Telecom - een soort Franse Siemens - werkte hij zeven jaar bij Philips, tien jaar bij ICL en acht bij het toenmalige Honeywell Bull. Hij studeerde wis- en natuurkunde. Niet voor de hand liggend, nee. 'Ik zeg altijd, ga studeren omdat het leuk is, en als het dan nog nuttig blijkt is het meegenomen...' Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 47

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 47