Wie zijn de nieuwe bestuursleden? door Egbert Jan Riethof Aan twee heren de moeilijke taak Uri Coronel en André Kraan te doen vergeten en ze tegelijk in ere te houden. Op hun eigen wijze zullen Jaap Ellerbroek (commerciële zaken) en Donald Feldmann (amateur- en jeugdzaken), die op 22 september officieel zijn toegetreden tot het bestuur van Ajax, zich van die moeilijke taak kwijten. Om de heren voorzichtig te leren kennen volstaat het ze enige tijd aan het woord te laten. Een dubbelportret. Jaap Ellerbroek: 'In een bedrijf staat rationaliteit hoog in het vaandel, bij een club emotie. Ajax zit ertussenin.' Jaap Ellerbroek (59) is algemeen directeur van de Nederlandse vestiging van Alcatel Telecom»'toonaangevend leverancier van totaaloplossingen op het gebied van telecommunicatie', zoals een presentatie in de toegangshal van het kantoor in Rijswijk meldt. Het is ontspannen praten met deze captain of industry. Zijn taalgebruik is beeldend. Het is duidelijk dat hij gewend is visionnair te denken en te formuleren. Hij praat in één adem door. Het is ook duidelijk dat hij gewend is dat men naar hem luistert, maar anderzijds toont hij een levendige belangstelling voor de inbreng van de gesprekspartner. Naar aanleiding van een omstreden column in Ajax Magazine 2 (de titel suggereerde dat het over John Veldman ging) komt dadelijk een actueel onderwerp ter sprake. 'Het ging in die column, die ik niet erg kon waarderen, ook over de ABA, de Ajax Business Associates. Die groep werd op een onheuse manier bejegend. Dat raakt aan een delicaat probleem. De klantenkring van Ajax is erg groot geworden. Je hebt de harde kern, de zachte, de belangstellenden, de sponsors, kortom er is tegenwoordig een heel spectrum te bedienen. Dan krijg je, in zo'n eerste fase van het bestaan van de Arena, al snel dat partijen zich tekortgedaan voelen. Wat ik echter aantrof toen ik binnenkwam: er wordt heel gebalanceerd aan het evenwicht tussen die groepen gewerkt. Er was vorig seizoen een stemming ontstaan, van, de Arena is het paleis voor de zakenman. Daar was best enige reden toe. Ieder moest zijn plek vinden, het was nog niet gezellig, het voetbal was niet goed genoeg. Vertel mij wat, ik zat er zelf. De mensen gingen met 44 AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 44