geld kunnen denken. En voetballers zijn wat dat betreft ook net gewone mensen. Bij mij tellen andere zaken meer. Ik vind het belangrijk om een huis te hebben en om in staat te zijn mijn kinderen goed op te voeden en ze kansen te geven. Als je daarmee tevreden bent, heb je een andere standaard. Ajax zei: wij willen graag dat je hier voor ons komt voetballen. Dat was het enige wat ik wilde horen. Tot nu toe bevalt het leven me hier, en ook als voetballer voel ik me thuis. In voetbaltechnisch opzicht is Holland het enige land dat nog met drie aanvallers speelt. De meeste clubs spelen zonder buitenspelers. De voetbalcultuur is hier totaal anders dan ik tot nu toe had meegemaakt. Maar ook de maatschappelijke cultuur is een aangename. De mensen zijn hier open. De bevolking is multi-cultureel. Het is mooi te zien hoe zoveel verschillende culturen naast en door elkaar kunnen bestaan. Vooral Amsterdam is wat dat betreft een voorbeeld voor de rest van de wereld.' Rare mensen Oliseh was de eerste Nigeriaan in de Serie A. Zijn verblijf bij Reggiana duurde één jaar. De club degradeerde aan het einde van het seizoen '94-'95. Oliseh had zelf geen slecht seizoen achter de rug. Maar het leven in Italië leerde hem dat dat nog even niet het land van zijn toekomst zou worden. Oliseh: 'Ik heb er geleerd wat het betekent om voor een grote club te spelen. Voor die tijd had ik wel verhalen gehoord over Italië en over het voetbal daar. Het was goed om het zelf te ervaren. Ik weet niet wat er in de toekomst zal gebeuren, maar op dit punt in mijn leven en mijn loopbaan zag ik mezelf niet teruggaan naar Italië. Het heeft ook AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 33