Wie heeft PSV als vriend? samenstelling Michel Sleutelberg In volslagen harmonie met zichzelf en zijn omgeving koestert Ajax de verpletterende rimpelloosheid die het post-Van Gaaltijdperk tot nu toe kenmerkt. Chris van Nijnatten in Algemeen Dagblad van 21 oktober Het was lekker rustig gisteravond in de Arena. Niet alleen omdat de Feyenoord-supporters er niet waren, maar ook omdat de beursjongens waar ik normaal gesproken tussen zit, thuisgebleven waren om de dubbele boekhouding op orde te brengen. Als de kleine belegger er maar niet de dupe van wordt, zei ik tegen de vader van Arveladze. Freek de Jonge in Het Parool van 27 oktober Als Feyenoord verstandig is, rekt het de onderhandelingen met Beenhakker, Van Hanegem, CruijfF, Sacchi, Meeuws en Stevens, Zak in de Volkskrant van 29 oktober om tijd te winnen. Metgod zal zich razendsnel ontwikkelen. Hier is een hoofdverantwoordelijke in de maak waarbij Van Gaal verbleekt. Nu al. Jan Mulder in de Volkskrant van 3 november Bijna miste Knopper de spelersbus omdat hij na afloop uitgebreid de media te woord stond. Met een gezicht vol jeugdpuistjes en ringen in beide oren oogt hij een beetje puberaal. De schijn bedriegt. Verbaal komt hij volwassener over. Ajax heeft er een talent bij dat ook een paar goed geformuleerde zinnen Nederlands achter elkaar kan zeggen. Erik Oudshoorn in NRC handelsblad van 10 november Roda JC oefent, Ajax zwijnt, FC Twente rekent Peter Wekking in Voetbal International van 12 november Ex-internationals hebben het nog over zijn optreden tijdens het WK in 1990. Leo Beenhakker leende een Freek de Jonge-act en bedacht er een Karei Lotsy-donderspeech bij. Het effect was nihil. Johan Derksen in Voetbal International van 12 november Vervelend dat de Beenhakker-show op gezette tijden wordt onderbroken door zoiets banaals als een voetbalwedstrijd van Feyenoord. Bert Dijkstra in De Courant Nieuws van de Dag van 13 november Ajax versloeg Twente met 1-0, maar de prestatiecurve begint de laatste weken verdacht veel overeenkomst te tonen met de al net zo dalende AEX-lijn op Beursplein 5. EricHornstra in Trouw van 13 november Veel verslaggevers willen weer vriendjes zijn met Ajax. Begrijpelijk, want Ajax is hot en Amsterdam gezellig. Een journalist gaat op z'n vrije dinsdagavond liever naar de Bijlmer dan naar Eindhoven of Rotterdam- Zuid. In de persruimte bij Ajax is het altijd druk, ook als er een onbeduidende thuiswedstrijd tegen bijvoorbeeld RKC of MW op het programma staat. Ook begrijpelijk, want Ajax is een goed georganiseerde vereniging en een uitstekend gastheer voor alle vertegenwoordigers van de media. Even dacht ik bij het begin van dit seizoen dat alles anders zou worden. Na bijna zes jaar schrikbewind onder Van Gaal had ik verwacht dat wij allemaal de kans zouden aangrijpen om de zachtaardige Olsen na de wedstrijd steevast te bestoken met kritische vragen, iets wat de afgelopen jaren keihard werd afgestraft door de toenmalige Ajax- trainer. Hoe anders ging het, wat kreeg ik ongelijk. Olsen zet ons op zijn eigen, beminnelijke, manier naar z'n hand en door het goede spel van Ajax in de competitie beperken de lastige vragen zich vooralsnog tot onderwerpen als het al dan niet goed functioneren van het dak bij plotselinge regenval. De meeste kranten zijn in hun berichtgeving op de hand van Ajax, hoewel ze dat natuurlijk niet willen toegeven. Ook bij de zogenoemde 'kwaliteitskranten' zijn ze voor Ajax. Waarschijnlijk omdat zij in het artistieke voetbal en de daarmee gepaard gaande licht arrogante houding zowel op als buiten het veld een raakvlak hebben gevonden. Zijn er landelijke kranten die zich op vergelijkbare wijze associëren met Feyenoord of PSV? Het AD zit vanwege het Rotterdamse element behoorlijk op Feyenoord. M'n gedachten dwalen af naar Henk Evenblij, sportjournalist bij de zeer Ajax-gezinde Telegraaf, maar zelf een Feyenoorder. Ik ben altijd een beetje fan van Henk Evenblij geweest. Zijn kop 'Oranje in de Rats', na de valse start op het verder zo succesvol verlopen EK in 1988 (0-1 verlies tegen de Sovjet-Unie, met een vreselijke AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 241