De mensen zijn overal even dom. In Amsterdam zij de mensen dom en arrogant, in Eindhoven dom en bescheiden Daardoor kan ik beter bezig zijn met de dingen waarmee ik echt bezig wil zijn. De mensen zijn overal even dom. In Amsterdam zij de mensen dom en arrogant, in Eindhoven dom en bescheiden. Dom en bescheiden vind ik een prettiger combinatie. Als ik in Eindhoven in een restaurant tegen de kok zeg dat het lekker was, bedankt hij me. Als je dat tegen een kok in Amsterdam doet, krijg je te horen "ja natuurlijk was het lekker, Ik heb gekookt".' In Zijtaart op de lagere school, in Veghel naar de middelbare school. Wie op het schoolplein een bal goed kon hooghouden, wilde profvoetballer worden. Wie ontzag had voor autoriteiten politieman. De lolbroek van de klas kiest voor een carrière in het cabaret? 'Ik zat op school, zoals iedereen. En ik vond het saai, zoals hij, tegenover de hebzucht, het egoïsme en de domheid van de mensen, kan schoonheid staan. 'Er zijn mensen die iets maken omdat ze dat belangrijk vinden, omdat ze dat mooi vinden. Er worden prachtige films gemaakt voor honderdduizend gulden. Voor vijftig miljoen gulden maakt iemand een film waarin dinosaurussen rondlopen, maar die verder over niets gaat. Totaal liefdeloos, alleen bedoeld om zoveel mogelijk plastic dinosaurusjes te verkopen. In het voetbal regeert dezelfde liefdeloosheid. Veel clubs worden geleid door bestuursleden die over kennis van zaken van, noch over liefde voor het voetbal beschikken. Ze hebben een vette baan in het bedrijfsleven en om hun eigen ijdelheid en aanzien op te glimmen worden ze bestuurder. Ze willen niet iets moois maken, maar zijn alleen op jacht naar status. Een groot stadion, een geweldig budget: daar gaat het om. Iemand die voorzitter wil worden van een voetbalclub, moet je het per definitie niet laten worden.' Overzichtelijk Theo Maassen groeide op in het Brabantse dorp Zijtaart, vlak bij Veghel. Na de middelbare school volgde hij de theateropleiding van de Hogeschool Eindhoven. Sinds die tijd woont hij in Eindhoven, een stad die na de opheffing van DAF en het aanstaande vertrek van de Philips-top een spookstad dreigt te worden. Maassen heeft het er naar zijn zin. 'Eindhoven is overzichtelijk. Er zijn minder prikkels van buitenaf. 221

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 222