lift 'Robbie de Wit kwam in '84 van FC Utrecht naar Ajax waar hij twee seizoenen gespeeld heeft. Hij schopte het tot het Nederlands elftal, scoorde tegen Hongarije de beslissende treffer en in de beslissingswedstrijd tegen België zou zijn goal Nederland naar het WK in Mexico gebracht hebben als Georges Grün niet vlak voor tijd had tegengescoord. Robbie de Wit was pas 22 toen hij een hersenbloeding kreeg en zijn carrière instortte. Door zijn manier van spelen, door de manier waarop Robbie de Wit Robbie de Wit was, deed mij dat als fotograaf heel veel. Ik heb hem thuis opgezocht en zijn revalidatie van nabij meegemaakt. Ik dacht, net als zovelen: Robbie komt terug. Hij was zijn coördinatie kwijt, maar hij had die enorme wil en inzet om terug te komen. Toch ging het mis. Na een behandeling in Stockholm, waar hij een overdosis kreeg van het een of ander, knalde hij weer achteruit. Het was over. Bij zijn benefietwedstrijd in 1988, tussen Ajax en het Nederlands elftal (de Ajax- internationals speelden in het Nederlands elftal), stond ik zelf ook te janken. Het was zo'n emotioneel moment toen Rob die bloemen van Van Basten kreeg. Ik ben een emotioneel mens, en ik voelde met hem mee. In '79 heb ik een ernstig ongeluk gehad bij het wielrennen, anderhalf jaar in het ziekenhuis gelegen. Ik ken de roem, maar\ook het verdriet. Tegenwoordig maak je die emotie niet meer mee in het voetbal. Sonny Silooy gaat na dertien jaar weg bij Ajax; hij loopt de deur uit, de deur gaat dicht en dat is het. Het is zakelijker geworden. Het is de tijd, maar ik denk met weemoed aan sommige tijden terug. Zou Robbie van de mensen van zijn generatie nog wel eens een belletje krijgen?' Cor Mooij (Heiloo, 1946) is fotograaf geworden ten tijde van de oprichting van AZ '67. Hij heeft, vrijwel altijd als freelancer, gewerkt voor tal van binnen- en buitenlandse kranten, bladen en bureaus. In 1974 won hij World Press Photo met een serie van een Formule-1-ongeluk op Zandvoort, in 1979 met een foto van Daniël Passarella, gemaakt tijdens het WK voetbal in Argentinië. In 1988 werd hij uitgeroepen tot beste fotograaf van de Olympische spelen in Seoul (Kodachrome Cup). 214 AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 214