Dean Martin Dies at 78 Dean Martin dies at 78: A king of crooning, comedy Goodnight, Dino combined newsservices were too many drinking jokes in a sb' T r\d Amrolnc Doan Morftn tVio oacvcminc 1 1 x York heeft overgeslagen. Iedereen loopt in bejaardentempo met het hoofd omlaag en de handen diep in de zakken. Kriskras door elkaar, alsof ze deel uitmaken van een begrafenisstoet zonder lijkwagen. Is Martin Scorsese weer een film aan het opnemen en behoren wij zonder dat we het in de gaten hebben tot de figuranten? Waart de geest nog rond van Crazy Joey Gallo, de maffiabaas die hier in Mulberry Street bij Umberto's Clam House in 1972 om zeep werd gebracht door een rivaliserende gang? Of is Little Italy soms zelf dood? Het lijkt erop. Toch komt ons door alle geopende winkeldeuren muziek tegemoet. Rommelig, ongestructureerd en in flarden die boven het plaveisel zweven en blijven hangen in de dikke vrieslucht. Iedereen heeft dezelfde cd opgezet, maar niemand op hetzelfde moment. Er dendert een gigantische canon door onze buizen van eustachius. Dit is 'Vader Jacob' van de lagere school. De meisjes eerst, daarna de jongens. Tot Slaapt gij nog? Slaapt gij nog? had meester Van Mourik de boel redelijk onder controle. Maar daarna kwamen de klokken, die afgrijselijke klokken. Ik begon spontaan met de meisjes mee te bimbambommen, en mocht na schooltijd, als de rest op het plein aan het boompjesvoetballen was, honderd keer schrijven dat ik geen maat kon houden. Is later nooit meer goed gekomen. En ook hier in Little Italy raak ik weer helemaal in de stress. De klokken maken me gek, want ze zijn er niet, maar ik hoor uuo ruigcico i/cau xtacu uu, ure cwjjrgwu- ipr who left the hit comedy tee* member of Fnllv ze wel. Ze gaan tekeer in een griezelig tempo, volgens een draaiboek waar Quasimodo een rechte rug van zou hebben gekregen. Ik herken elke zin die ik hoor, elk gezongen woord. Lay some happiness on me In the chapel in the moonlight. Ik hoor de cappuccinostem van Dean Martin. Corrine, Corrina Send me the pillow that you dream on. Ik zie hem voor me, die vrolijk gekuifde Italiaans-Amerikaanse bariton, die de wereld verbijsterde door in elk tv-optreden stomdronken te zijn. Of dat te veinzen, dat wist niemand, zelfs zijn beste vrienden Sammy Davis jr en Frank Sinatra niet. Going back to Houston, Houston, Houston. Bim bam bom, bim bam bom, moet ik straks weer strafregels schrijven? Verward duik ik een deli in voor een kopje koffie met een muffin. Ook hier galmt de stem van Dean Martin door alle spleten en spelonken. You re nobody till somebody loves you. Als de waitress onze bestelling op tafel heeft gezet, vraag ik waarom iedereen zo somber is. Ze zwijgt, kijkt me doordringend aan, loopt drie meter terug naar de counter, pakt de Newsday van vandaag, komt weer naar ons tafeltje, overhandigt de krant en zegt zacht en respectvol: Dino is dead. Dag des oordeels Dino en ik gaan allebei tegelijk zitten. Hij op de bank, ik in vak 123. Ik voel me heerlijk, Dino niet. Het is woensdag gehaktdag en MW gaat vanavond met dubbele cijfers door de molen, maar Dino staat weer niet in de basis. Baba speelt niet, Danny speelt niet, Michael speelt niet, de hele wereld is geblesseerd, en nog staat hij er niet in. Waarom krijgt hij geen kans? Waarom is hij voor Morten Olsen nog steeds geen vaste waarde? Waarom komt hij, Dean Gorré, op het grote scherm voorbij als wisselspeler met het van alle A4J MARTIN from Page A4 the Copacabana, Martin and Lewis some times chased each other through the dance floor, wearing only underwear. Then Hollywood beckoned. Signing with Paramount, Martin and Lewis did a steady succession of comedies: "My Friend Irma" 1949); "At War With the Army" (1951), "That's My Boy" (1951); "Jumping Jacks" (1952); "The Stooge" (1953); "The Caddy" (1953); "Scared Stiff' (1953); "Three Ring Circus" (1954); and others. With the exception of using scripts, the setup wasn't that different from their nightclub act. Martin belted out ballads and played straight. Lewis mugged. The farces appealed to both kids and adults. In 1951 and 1952, the team was rated the nation's top box office draw. Recalled Norm--" «'Hr, direct- AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 211

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 211