Dennis van Umbro praat ik veel over de verschillende kleuren keeperstruien, en wat er allemaal op dat gebied mogelijk is. Maar ja, deze winter is het bij gewone kleding allemaal weer bruin, hè, dus dan moeten we ons maar weer aanpassen.' Kleding 'De laatste paar jaar houd ik me daar toch wat meer mee bezig, zeker nu ik wat meer geld te besteden heb. De spelers zijn ook wel wat meer bezig met kleding, er wordt best veel over gepraat. Als je net komt kijken bij Ajax is het toch wat anders. Dan ben je daar alleen maar blij mee en dan zijn dat soort dingen niet interessant. Dan is het alleen maar mooi dat je bij Ajax speelt. Ik besteed er niet eens zoveel tijd aan, maar zo nu en dan ga ik met mijn vrouw winkelen. Ik heb dan wel eens wat kleedgeld over, en dan mag ik van mezelf wat kopen, haha!' De zee 'Van jongs af aan ga ik al naar het strand. Vroeger met mijn ouders op de fiets en nu gewoon met vrienden of met familie. Ik zoek tegenwoordig wel de wat rustiger stukjes op, en ik ga niet zoals vroeger bij de drukke strandtenten zitten. Vorig jaar ben ik een keer met Jari naar Zandvoort geweest, maar daar is het toch wat meer dan in Noordwijk op uiterlijk vertoon gericht. We waren één keer bij een tent geweest en toen we daar een paar weken later weer kwamen, hadden ze een krantje uitgebracht waarin stond dat Jari en ik toch wel regelmatig daar kwamen en echte VIP-gasten waren. Tja, en dat schiet natuurlijk niet zo op.' De nul 'Die is heel belangrijk in mijn leven, want die moet ik zoveel mogelijk houden. Soms lukt dat en soms lukt dat niet. En als het niet lukt, dan moeten ze er voorin maar eentje meer intrappen. Ik vind het wel heel erg wanneer we flink voor staan en er op het laatst nog eentje invliegt. Zoals bijvoorbeeld bij de wedstrijd tegen Maribor. Dat vind ik het ergste wat er kan gebeuren. Zorg er dan ook voor dat ik de nul kan houden. Ik word er, of ik er nu verantwoordelijk voor ben of niet, wel op afgerekend. Maar je kunt er ook voor zorgen dat je punten pakt, zoals bij Udinese uit.' De Goey 'Goede collega. Ik ken hem al een aantal jaren, waarbij ik eerst achter hem zat en nu is het andersom. En nu moet ik ervoor zorgen dat dit zo blijft. Hij heeft zelf veel kwaliteiten, hoewel we nu hij in het buitenland speelt er wel wat minder van kunnen zien. Het is een leuke gozer, al zullen veel mensen denken dat hij saai is. Maar ik kan je verzekeren dat dit reuze meevalt. We slapen ook altijd bij elkaar op de kamer en dan is het wel vervelend dat Ed af en toe snurkt. Maar dan geef ik hem een zetje en dan gaat het wel weer over.' Uitstraling 'Ik denk dat ik wel veranderd ben de afgelopen jaren. Nu vind ik dat ik ook wel wat meer recht heb om wat te zeggen, maar toen ik net kwam kijken niet. En als iemand een keer geschreven heeft dat ik saai ben, dan gaat dat een eigen leven leiden en dan verandert dat nooit meer. Maar daar zit ik niet zo mee. Uitstraling is voor iedere voetballer en zeker voor een keeper belangrijk. Je moet iets hebben, zodat het voor een speler lijkt alsof hij toch niets kan bereiken in de zestien, maar dat bouw je op in de loop der jaren, zoiets heb je niet meteen als je begint. Bij een spits gaat zoiets nu eenmaal sneller. Ik kan alleen maar iets voorkomen, een spits kan wat dat betreft meer.' Het Wilhelmus 'Ik zing het tegenwoordig wel mee. Vroeger was dat wel anders. Toen heb ik een keer een 1 gehaald op school voor een overhoring over het Wilhelmus. Ik kende maar een klein stukje uit mijn hoofd, terwijl je alles moest weten. Toen ben ik gepakt met spieken en dat werd dus een 1. Ik ken overigens nu ook alleen maar het eerste couplet maar dat is voldoende. We hebben allemaal een cd van Bill van Dijk gekregen, maar ik ben nog niet verder gekomen dan het eerste gedeelte. Nee, ik zet hem niet op voor de wedstrijd, maar ik vind het wel bijzonder. Frank en Ronald zingen het ook mee en dat is dan toch wel apart.' Vriendschap 'Vrienden in het voetbal houd je meestal zolang je bij dezelfde club speelt. Je probeert het wel vol te houden als spelers naar een andere club gaan, maar vaak verwatert dat toch. Bij het Nederlands elftal kom ik ze dan ook wel weer tegen en dat scheelt ook. Vriendschap buiten het voetbal is voor mij belangrijker. Dat zijn voor mij jongens die ik al een jaar of twintig ken en zelfs vrienden die ik ken vanuit de box.' Toekomst 'Daar houd ik me eigenlijk nauwelijks mee bezig. Voetbal staat voor mij nu op de eerste plaats. Ik wil rust hebben en gewoon voetballen en trainen. Ik wil zo lang mogelijk spelen en het voordeel voor deze generatie is dat we na onze loopbaan niet gedwongen zijn om meteen te gaan werken. Wat dat betreft zitten we wel in een luxepositie. Ik heb meer dan genoeg dingen te doen in mijn vrije tijd en dat vind ik voldoende.' Hobby's 'Ik golf regelmatig en in de zomer sta ik af en toe op de tennisbaan. Verder ga ik vrij vaak uit eten met vrienden of mijn vrouw. Dat vind ik ook leuk om te doen. Ik kom mijn tijd in ieder geval wel vrij goed door, bijvoorbeeld ook wel met uitgaan met vrienden.' Clubliefde 'Ik denk dat het zeker nog wel kan. Zeker voor spelers die hier al langer zitten. Ajax is nu toch echt wel mijn club geworden. Als je even in het buitenland speelt, dan is het toch heel anders dan wanneer je al sinds de jeugd voor dezelfde club speelt. Ik heb misschien best de drive om nog een keer naar het buitenland te gaan maar voor hetzelfde geld blijf ik mijn hele leven bij Ajax. Wie weet. De nieuwe Mister Ajax? Dat denk ik niet. Frank de Boer haal ik denk ik niet meer in.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 193