van der Sar door Erik van Leeuwen foto Louis van de Vuurst Bijgeloof 'Ik denk dat we daar heel snel klaar mee zijn. Dat is op mij niet echt van toepassing. Het is niet zo dat ik een "lucky shirt" of bepaalde handschoenen draag. Ik heb wel een lievelingstrui, dat is die blauw-met-rode, maar de trui die ik draag is afhankelijk van de kleuren van de tegenstander. Natuurlijk zijn er wel bepaalde vaste rituelen. Ik kom bijvoorbeeld altijd als tweede na de aanvoerder het veld op en ik doe altijd dezelfde warming-up. Dat heb ik gewoon langzaam van Menzo overgenomen. Ook geef ik, als we klaar zijn met de warming-up, Fred Grim altijd een hand. Gewoon, om hem te bedanken voor zijn steun.' Geloof 'Vroeger, nu niet meer. Op het moment dat ik het huis uit ging, werd het een stuk minder. We bidden vroeger thuis bijvoorbeeld wel altijd voor het eten, maar later is dat versloft. Ik denk er voor de rest ook niet echt over na, ik vind het iets dat iedereen voor zichzelf moet weten en daar mag ik niet over oordelen. Mijn ouders zijn ook niet heel erg streng gelovig. Het is ook al een jaar of twaalf geleden dat ik in een kerk ben geweest.' Aandelen 'Kan een zeer lucratieve bezigheid zijn. Ook voor mij. Ik ben er op een goed moment ingesprongen. Een vriend van Maarten Oldenhof regelt dat voor me, zelf houd ik me daar niet zoveel mee bezig. De afgelopen maanden heb ik wel een tikje gekregen, maar al met al gaat het wel redelijk. Pagina 570 op teletekst, met de aandelenkoersen, wint het nog niet van pagina 601 maar het scheelt niet veel. Zelf heb ik er een beetje kijk op, maar ik laat de beslissingen maar over aan de specialisten.' Kleur 'Blauw. Dat schijnt me wel goed te staan. Niet dat ik het daarom alleen draag, want zelf vind ik het ook een mooie kleur. Met WLAGAZIME JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 192