Haarms' populariteit kwam vier jaar geleden tot uiting in de oprichting van de Bobby Haarms Fanclub. Hij werd daarmee de enige assistent-trainer ter wereld met een fanclub. 'Die fanclub is op een rare manier ontstaan. Op een vrijdagavond voelde ik na de gebruikelijke trainingen wat pijn in mijn borst. Toen ik dat aan Piet Bon, onze clubarts, vertelde stuurde hij me direct voor onderzoek naar de VU. Daar lag ik binnen vijf minuten in de boeien. Ik moest een paar dagen ter observatie blijven. Ajax speelde dat weekend thuis tegen Sparta en won met 6-0. Na de wedstrijd werd ik niet op mijn vaste plek in het spelershome gesignaleerd. Toen een groepje Ajax-supporters, Rimko Haanstra, Hans Melissen, Jaap Stobbe, Klaas Vos en Ineke Provily, hoorde dat ik in het ziekenhuis lag, kregen ze het spontane idee een fanclub voor me op te richten. Ik vroeg nog of dat niet wat overdreven en uitsloverig was, maar dat vonden ze absoluut niet. En nu hebben ze na 250 leden een stop ingevoerd. Ze zijn een beetje gek, ha, ha.' Oude maar niet vergane glorie. 'Deze foto is gemaakt op 11 oktober jongstleden ter gelegenheid van de benefietwedstrijd voor Dick van Dijk. Het elftal van 1971, dat de Europa Cup 1 op Wembley won, was bijna compleet. Met Sjaak Swart, Wim Suurbier, Horst Blankenburg, Barry Hulshoff, Heinz Stuy, Ruud Suurendonk, John Rep, Arie Haan, Johan Cruijff, Gerrie Mühren en Piet Keizer. Vasovic kreeg geen visum, Johan Neeskens kon niet weg bij het Nederlands elftal en Nico Rijnders is overleden. En Michels was er niet. Daarom was ik die dag hoofdcoach.' Jï fezxU./ "tjn-x. ƒ><*-£ orrü ot*t Co <0. 2-, i< -C-c+rt do kxlo. ic4 Bobby Haarms is de enige Ajacied die alle Europa-Cupsuccessen van Ajax heeft meegemaakt. 'Er zijn wel eens journalisten die aan mij vragen hoeveel bekers ik heb gewonnen. Ik weet het echt niet, het zijn er zoveel... De Europa Cup 1 heb ik al vier keer gewonnen. Als sportman verlang je naar dat soort momenten. Na het winnen van de Cup in Wenen in 1995 biggelden de tranen over mijn wangen. Ik was zo blij voor Patrick en ik was zo dankbaar dat ik dit weer met Ajax mee mocht maken.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1 998 191 De gouden speld. 'Ik ben vijftig jaar onafgebroken lid van Ajax en werd daarvoor onlangs gehuldigd door het bestuur van Ajax. Voorzitter Michael van Praag hield een supertoespraak en overhandigde mij de gouden speld van Ajax. Ik was apetrots. Van de spelers kreeg ik uit naam van Danny Blind een mooie brief. De inhoud ervan ontroerde me en maakte mijn dag volmaakt.'

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 191