'De allereerste foto's van me die ik terug kon vinden. In mijn geboortejaar 1934 waren er bijna geen fotocamera's. Die met de autoped is vreemd, want die hadden we niet. Daar was helemaal geen geld voor. Ik denk dat ik hier een jaartje of twee, drie ben. We woonden op de Middenweg tegenover het Ajax- stadion. Vanuit onze tuin kon ik het stadion zien.' Hoewel de ouders van Bobby zijn voetbalcarrière steunden, wilden ze ook graag dat hij een schoolopleiding volgde. 'School was helemaal niets voor mij. Ik heb de ambachtsschool bij het Waterlooplein wel geprobeerd, maar ik was er gewoon niet geschikt voor. Vroeger moest je óf timmerman óf automonteur worden. Of met machines kunnen werken. Ik kon alle drie totaal niet. Eigenlijk had ik naar een sportschool gemoeten, maar het CIOS bestond in die tijd jammer genoeg nog niet.' 'Mijn eerste foto in het Ajax-shirt, gemaakt op het bijveld. Ik moest tot mijn twaalfde wachten voordat ik lid mocht worden van Ajax. Pupillen-elftallen bestonden in die tijd nog niet. Je kon niet zomaar lid worden van Ajax. Eerst moest ik drie oefenwedstrijden spelen en een gesprek met mensen van Ajax doorstaan. Pas daarna was ik een Ajacied. Mijn droom was uitgekomen. Ik werd getraind door Jack Reynolds, bij wie discipline op de eerste plaats stond. De eerste training herinner ik me nog als de dag van gisteren. Reynolds blies op zijn fluitje ten teken dat iedereen moest stoppen en de bal stil moest liggen. Ik trapte met mijn domme kop nog een keer tegen de bal... en kon meteen gaan douchen!' 'Ik speelde in het juniorenteam met onder anderen Eddy Pieters Graafland en Loek den Edel. We zijn met zijn drieën de enigen die van dit elftal zijn doorgestroomd naar het betaalde voetbal.' 184 AJAX MACA7INIF JANUARI 1448

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 184