Foto: ANP/Allsport de aanvalsstormen van United rustig op en werd vooral via Ling steeds gevaarlijker. De Hagenees draaide zijn tegenstander Houston keer op keer dol. Geheel in Lings voetbalfilosofie was dat niet altijd even functioneel, maar dat deerde niet. Old TrafFord hield haar adem in als that kung- fu player (Tommy Docherty) aan de bal kwam. Vooral midvoor Ruud Geels profiteerde van Lings dadendrang. Uit een van zijn voorzetten kopte Geels de bal keihard op de lat. De terugspringende bal werd door de jarige Arnesen (20) naast het doel gewerkt. Verkeerde kant Ajax had United in de knip, maar vlak voor rust viel het doelpunt aan de verkeerde kant. Piet Schrijvers liet een schot van Hill los, waarna Macari 1-0 intikte. Na de pauze kreeg Ajax wéér kansen (Arnesen miste de grootste), maar United bleef overeind. Sterker nog: halverwege de tweede helft had Mclllroy uit een mooie United-aanval voor 2-0 gezorgd. Ajax appelleerde tevergeefs voor buitenspel van Greenhoff. De door Ling dolgedraaide Houston kreeg een gele kaart, maar dat bleek de enige averij voor United die avond. Een kopbal van de in de slotfase in de spits spelende Barry Hulshoff werd van de lijn gehaald, Geels schoot net naast en probeerde het even later zelfs met zijn buik, maar doelman Stepney was niet te vermurwen. Eén doelpuntje van Ajax zou genoeg zijn geweest voor de tweede ronde, maar Manchester United was geen Udinese. Ajax lag eruit, maar verliet Old Trafford onder applaus. Het is tegenwoordig amper voor te stellen, maar na afloop overheerste binnen Ajax vooral de opgetogenheid over het verrassend aanvallende spel. Middenvelder René Notten: 'Zoals we hier hebben gespeeld, moeten we ook in de competitie kunnen doorvoeren. Ik denk dat we daar eens met zijn allen over moeten gaan praten.' Tommy Docherty veegde zich na afloop het zweet van het voorhoofd: 'Ik heb het gevoel dat we nu al de finale achter de rug hebben.' Dat was niet zo. Juventus schakelde United in de tweede ronde reeds uit. Een landskampioenschap zat er dat seizoen op Old Trafford ook niet in. Sterker nog: pas in 1993 was de club - voor het eerst sinds 1967! - weer eens Engelands sterkste. Op een nieuwe Europa Cup 1 zit men op Old Trafford nu alweer bijna dertig jaar te wachten. En hoeveel weelde er ook is op Old Trafford, een verse Europa Cup 1 betekent pas échte luxe. 176 AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 176