van Arsenal, zou worden gebruikt. Old Trafford kon zo'n tachtigduizend toeschouwers herbergen, een aantal dat uit veiligheidsoverwegingen nooit zou worden gehaald. Vreemd genoeg viel het hoogste aantal toeschouwers op Old Trafford te noteren bij een bekerwedstrijd tussen Wolverhampton Wanderers en Grimsby, op 25 maart 1939: 76.962. Sinds de komst van Davies had United een bijnaam in Engeland: Moneybags United. Old Trafford gaf meer voer aan het stigma van poenerige club: het stadion had bij de oplevering de beschikking over onder andere een biljartzaal, massageruimtes en een groot bad. Bedienden begeleidden de rijkere toeschouwers vanuit hun tearooms naar de duurdere plaatsen. Weinig vreugde Na de Eerste Wereldoorlog brak het stadion twee toeschouwersrecords. Op 27 december 1920 kwamen 70.504 mensen kijken naar Manchester United-Aston Villa, het hoogste aantal toeschouwers bij een United-duel. Vijf maanden later noteerde men het laagterecord: 13 mensen betaalden voor de tweede divisiewedstrijd tussen Stockport County en Leicester City. Het stadion van Stockport was vanwege problemen met supporters gesloten. Het duel werd verplaatst en uit protest boycotten de Stockportfans de wedstrijd. Overigens waren er wel zo'n tweeduizend mensen in het stadion aanwezig: United- fans die waren blijven zitten na het eerder die dag gespeelde duel tegen Derby County. De United-supporters hadden in de jaren twintig en dertig weinig reden tot vreugde. Zowel sportief als financieel ging het slecht. Old Trafford raakte verouderd en United degradeerde twee maal. Bankroet dreigde. Net als in 1902 moest er een rijke zakenman (James Gibson) aan te pas komen om United te redden. In de Tweede Wereldoorlog verwoestten twee bombardementen van de Duitsers Old Trafford. Deze aanvallen uit de lucht waren niet verrassend; men was er bij de club al bang voor vanwege de nabijgelegen havens. Vooral het bombardement van 11 maart 1941 richtte veel schade aan. Onder andere de Main Stand, de kantoren en kleedkamers werden verwoest. Rivaal Manchester City bood United aan om haar thuiswedstrijden in hun stadion (Maine Road) te komen spelen. Manchester United zou er tot augustus 1949 blijven. Matt Busby Een van de grote namen die verbonden zijn aan Manchester United en aan Old Trafford is Matt Busby. Busby was sinds 1946 een nieuw team aan het formeren, dat in 1948 de FA Cup won en 1952 landskampioen werd. In 1958 kwam het grootste gedeelte van dat legendarische elftal om toen een vliegtuig met de United- selectie aan boord op het vliegveld van München neerstortte. Vanaf dat moment was Manchester United een legendarische Foto: ANP In 1976 belandde Ajax voor de derde keer op rij in het UEFA- Cuptoernooi. In het Olympisch stadion werd Manchester United op 15 september moeizaam met 1 -0 verschalkt. Vóór de return in Manchester poseren de 'bobby's' Notten en Hulshoff met een lid van de bewakingsdienst. AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 171

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 171