bepalend. Zo raar kan het gaan. Wim: Ja, voor hetzelfde geld had ik ook in het rijtje Pronk, Soetekouw en Van Duivenbode gestaan. Zij moesten na een jaar weg. Als Michels niet in mij had geloofd, had ik het ook allemaal niet meegemaakt. Dick: Als je toch eens kijkt in de clubgeschiedenis. Hoeveel spelers er zijn gekocht die het niet gered hebben. Dat is onvoorstelbaar. Wim: Kijk bijvoorbeeld naar Willy Brokamp. Maar ja, die had een ongelukkige adreswijziging. Ze hadden iets voor hem op het Leidseplein gevonden boven de Hoopman Bodega. Tja, die heeft dus nooit een eerlijke kans gehad bij Ajax. Het huidige Ajax De rol van de trainer brengt ons op het huidige Ajax, dat net een trainerswisseling achter de rug heeft. Het gaat goed, onder Olsen. Is Ajax onder Olsen ook een ander Ajax? Wim: Wat ik ervan heb gezien, is me zeer goed bevallen. Met het vorige jaar moet je het niet vergelijken. Toen ging het minder. Maar dat gebeurt altijd, in iedere periode. Dat hebben wij ook meegemaakt. Je krijgt blessures. En Ajax komt er altijd weer bovenuit. Dick: Ajax lijkt eindelijk weer een beetje op het Ajax uit onze tijd. Het speelse, de lol, individuele kwaliteit. Ik vind het erg leuk om naar te kijken. Of ik dat onder Van Foto: Louis van de Vuurst Foto: Louis van de Vuurst Gaal dan niet vond? Nou, nee. Ik vond de wedstrijden en de manier waarop er gespeeld werd niet om van te genieten. Ik vond het altijd een beetje tegenvallen. Kijk, ik wil Van Gaal of de spelers niet tekortdoen, want er zijn fantastische successen behaald. Maar ik vind het nu gewoon leuker. Simon: Als je nu die Arveladze bezig ziet met een bal, daar kom je voor naar het stadion. Jari: En dan te bedenken dat niemand hem kende. Dick: Ajax heeft heel goed ingekocht. Wij kenden die jongens inderdaad niet. Shota, Benni... Johan: Ik vind het heel erg knap dat Ajax met zoveel nieuwe spelers in zo'n korte tijd zo kan spelen. De terugval van vorig jaar was niet opmerkelijk. En het kan ook het succes van nu voor een deel verklaren. De honger is terug bij de spelers die gebleven zijn en de jongens die gekomen zijn gaan ervoor. In het veld hebben de spelers nu meer vrijheid. En de spelers gaan daar heel erg goed mee om. Danny: Ik heb daar niets aan toe te voegen. Johan: Heel juist, dat zou ik ook niet hebben. Danny: Ik kan me wel voorstellen dat mensen denken zoals Dick; dat het nu weer meer op Ajax lijkt. Waarschijnlijk denkt de echte Amsterdammer die nu op de tribune zit er ook zo over. Spelers als Ling en Simon waren altijd geliefd. Zij maakten steeds maar weer die acties. En dan mocht er ook veel mis gaan. Als het een paar keer per wedstrijd lukte, was het publiek tevreden. Nu hebben we Shota. Onder Van Gaal kon het ook fantastisch gaan, maar op een andere manier. Als het liep, het tempo erin zat en het één keer raken was, dan was AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 161

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 161