liggen, over een aantal onderwerpen die hem (en met hem vele voetballiefhebbers) ter harte gaan. Clubtrouw, bijvoorbeeld, is dat voor een profvoetballer anno nu een achterhaald begrip? We zullen zien. 2359 wedstrijden Als locatie kiezen we restaurant La Perche d'Or in Amsterdam-West, waar echtgenote Tilly Haarms onze gastvrouw is. Het is een plek waar zich al menig Ajax-feestje heeft afgespeeld, zoals in 1993 toen Ajax de KNVB-beker gewonnen had en hier de Ajacieden uit hun intieme samenzijn werden weggeroepen om zich alsnog naar de Stadsschouwburg te begeven. Tilly heeft een mooie tafel voor ons gereserveerd achter in de zaak. Lekker rustig... denken we. Het gezelschap bestrijkt zo ongeveer de gehele naoorlogse geschiedenis van Ajax tot op dit moment. In 1947 werd Bobby Haarms lid van Ajax. Op 28 september 1952 debuteerde hij voor Ajax 1 in een wedstrijd tegen Heracles (1-0). Zijn laatste speelde hij op 8 november 1959 tegen Blauw Wit. Ruim een jaar later, op 5 februari 1961, maakte Piet Keizer voor het eerst zijn opwachting in Ajax' hoofdmacht. Toen Ajax net onder Michels speelde, kwam vervolgens Wim Suurbier de ploeg verblijden met zijn aanwezigheid. Johan Neeskens kwam erbij in het seizoen dat zou worden afgesloten met de eerste Europa Cup. Neeskens en Keizer verlieten Foto: Louis van de Vuurst Ajax ongeveer tegelijkertijd. Johan ging andere Johan achterna naar Barcelona, terwijl Piet het na 491 wedstrijden voor Ajax plotseling en definitief voor gezien hield. Wim Suurbier ging nog even door. In de jaren zeventig speelde hij als routinier met de talenten Dick Schoenaker en Simon Tahamata. Schoenaker sloot zijn Ajax-tijd af in 1985 met het kampioenschap. In het seizoen dat volgde - Bob werkte toen in Volendam - werd Johan Cruijff technisch directeur in de Meer. Cruijff haalde Bob terug en trok Danny Blind aan, die op 24 augustus 1986 debuteerde. Blind speelt nog steeds, inmiddels samen met Jari Litmanen, en Bob traint nog steeds. De heren zijn met elkaar goed voor 2359 wedstrijden voor Ajax en 505 doelpunten. Dat is inclusief die ene die Bob Haarms ooit scoorde. Bob: Ik ging toch die kant op. Wim: Dat was toch in eigen doel? Honderd procent De toon is gezet. We vragen onze gasten een korte typering van de jubilerende trainer te geven. 'Ajax,' klinkt het in koor. 'Dat is voor jullie het gemakkelijkst.' Maar wel héél kort. Jari: Ik heb heel veel blessures gehad en dus ook veel met hem te maken gehad als Foto: Frans Flemelrijk hersteltrainer. Dat is denk ik zijn belangrijkste factor voor Ajax. Hij is hard, maar het is een goede hardheid. Je wilt zelf terugkomen, dus je bent ook voor jezelf wel hard, maar hij geeft dat beetje extra, zodat je er nog een schepje boven op doet. Hij is nu dertig jaar trainer, en naar ik gehoord heb, wordt het maar niet minder met hem. Dat hoop ik altijd wel als ik weer naar hem toe moet, maar het gebeurt niet. Danny: Vorige week, op de dag zelf, heb ik Bob namens de spelers een briefje geschreven. Het eerste wat me te binnen schoot over hem is dat hij iemand is die nimmer verzadigd en altijd strijdbaar is. Hij brengt het over ook, dat altijd weer willen en moeten winnen, hoeveel hij zelf ook al heeft gewonnen. Knap om dat zo'n lange periode in je te houden en het ook nog op een goede manier over te kunnen dragen. Dick: Altijd scherp. Tegen welke tegenstander we ook speelden, ze probeerden je altijd in hun thuiswedstrijd af te maken. Daar waarschuwde hij je altijd voor. Die trainingen van hem, daar zat je natuurlijk niet echt op te wachten. Als je geblesseerd was zaten de spelers in het spelershome achter het raam te kijken hoe jij afgemaakt werd in een uurtje. Een uurtje, hè, Bob, meer had je er niet voor AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 153

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 153