door Raymond Bouwman en /Wichel Sleutelberg Op zaterdag 8 november werd Bob Haarms door het bestuur van Ajax gehuldigd vanwege zijn vijftigjarige lidmaatschap van de club. Het was een mijlpaal voor Bob zelf, maar evengoed voor Ajax, want welke club kan beschikken - en al zo lang - over iemand met de inzet, toewijding en trouw van Bob Haarms? Ook Ajax Magazine organiseerde een feestje ter gelegenheid van dit jubileum. Wij nodigden Piet Keizer, Wim Suurbier, Johan Neeskens, Dick Schoenaker, Simon Tahamata, Danny Blind en iari Litmanen uit om bij Bob aan tafel aan te schuiven. Het werd een geanimeerd gesprek. De onderwerpen volgden elkaar in hoog tempo op. De grappen ook. Deze maand deel 1. Foto: Frans Flemelrijk Hij is assistent-trainer bij Ajax sinds 1967 (met een korte onderbreking in de jaren tachtig). Hij is 63 jaar oud, maar voelt zich 'nog zo fit als twintig jaar geleden'. Zijn bijnaam luidt 'de goede beul', vanwege zijn beruchte hersteltrainingen. Hij speelde in de jaren vijftig 72 wedstrijden voor Ajax 1 en koos op advies van Vic Buckingham al op zijn 25ste voor het trainerschap, vanwege kapotte knieën. Hij won met Ajax alles wat er te winnen valt in zoveel-voud en is dit jaar vijftig jaar lid van zijn Ajax, waarvoor hij de gouden speld kreeg. Hij is nog veel meer: de vleesgeworden onverzettelijkheid, de bescheidenheid zelve, de clubman in hart en nieren, het onverzadigbare voetbaldier. Bobby Haarms is een boegbeeld, een monument. Zelf maalt hij niet om dergelijke termen. Hij staat met beide benen op de grond (c.q. het veld) en midden in de actuele voetbalwereld. Hij is trots op zijn speld en verder telt alleen de club, de volgende wedstrijd, de geblesseerde speler met wie hij bezig is. Hij koestert de herinneringen aan de glorieuze momenten die hij heeft mogen beleven en aan alle fijne mensen AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 met wie hij heeft mogen werken, maar als je zijn jubileum zou willen opluisteren met het optekenen van nostalgische verhalen over hoe mooi het vroeger allemaal was, geeft hij niet thuis. Wel is hij te porren voor een rondetafelgesprek met voetbalkenners die hem na aan het hart Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 151