Luik op bezoek, de club waar oud-Ajacied Simon Tahamata tegenwoordig als jeugdtrainer actief is. De ontmoeting in Amsterdam kon dus geen toeval genoemd worden. 'Het was een bijzonder goede wedstrijd van ons,' zegt de leider van het eerste D-elftal Frits Andriese. We verloren wel met 2-1, maar daar hoefden wij ons niet voor te schamen.' De Dl van trainer John van 't Schip boekte wisselende resultaten. Naast een mooie overwinning op Turkiyemspor, werd een 6-3 nederlaag geleden tegen SC Buitenboys. Maar over het algemeen wordt er met tevredenheid gesproken over de verrichtingen van de Dl. Pech is er wel voor voor Yusuf Murat. Hij brak zijn pols. Hem wordt namens Frits Andriese veel sterkte gewenst. De man met de hoed De D2 draait nog steeds op volle toeren. De ene overwinning was nog mooier dan de andere en het aantal doelpunten loog er ook niet om. Vooral in de twee wedstrijden tegen DWV werd er lustig op los gescoord. De Dl van de club uit Amsterdam-Noord werd op eigen veld met 10-0 afgedroogd. Twee weken later was de D2 van aan de buurt. Die ploeg had het nog zwaarder tegen de mannen van Jan Olde Riekerink; 18-0 was het eindresultaat. 'Ik verheug me al op een treffen tegen de D3,' zegt Ed Lefeber, de leider van de D2. 'Het kan alleen maar leuker worden. De D2 speelde ook voor de beker in en tegen Velsen. Onder toeziend oog van het in groten getale opgekomen publiek won Ajax met 6-1. Dit was een van de vele zeges die de D2 boekte. Ook werd achtereenvolgens gewonnen van DCG, OSV, AFC en DWS. Tijdens de wedstrijd tegen DWS was er een opvallende toeschouwer. 'Gedurende het gehele duel stond er een extravagante man in een lange jas en met een grote hoed op zijn hoofd langs de zijlijn. Hij bleef heel Jong en modieus: Nicky Rietveld (E1). hard schreeuwen voor DWS. Helaas voor hem verloor zijn duppie met 8-2. Hij hield er wel de bijnaam "de man met de hoed" aan over.' Nu al kampioen Patrick Ladru is nog steeds enthousiast over zijn pupillen. 'Het is en blijft een goede groep,' zegt de trainer van de El. Slechts één maal werd er verloren. TOB, de club die bovenaan staat, won met 7-1. Verder werden ruime overwinningen geboekt. Het werd onder meer 12-1 tegen RKAVIC en 14-1 tegen Schellingwoude. Ladru kan zich dus alleen maar tevreden tonen. Zeker nu hij het eerste kampioenschap al in de wacht gesleept heeft. Furdjel Narsingh is kampioen één- tegen-één. Na onderlinge testcases kwam hij als beste uit de bus. Maar Furdjel kan nog meer. Hij kan als een van de besten heel kort dribbelen en goed kort een bal bij zich houden. Daarom heeft Ladru hem omgedoopt tot 'de Sambaman'. Pietje Pingelaar De E2 heeft het dit seizoen heel moeilijk. Terwijl de voorgangers vorig jaar aan de lopende band wonnen, moeten de jongste spruiten dit jaar menig nederlaag incasseren. Er werd dik verloren van Zwarte Schapen. 'Maar daar zit ook een luchtje aan,' zegt trainer Patrick Ladru. 'Heel onsportief stelde de Almeerse club oudere jongens op. Blijkbaar willen ze koste wat het kost bovenin meedraaien. Ik heb ze uitgedaagd om eens tegen onze El te spelen. Dan vreten we ze op.' De E2 moest ook zijn meerdere erkennen in AFC en Fortius, een tegenstander waar door de E2 van vorig seizoen ook twee maal van werd verloren. Het zit er volgens Ladru nog niet in. 'De spelers, die ook nog eens heel jong zijn, hebben er nog moeite mee om op een heel veld te spelen, maar ik verwacht dat het in de loop van het seizoen beter gaat. Wel wil Ladru nog even kwijt dat hij een pingelaar in de groep heeft. Leandro Resida, die vorig jaar ook al bij de E2 zat, moet leren wanneer hij afspeelt en wanneer hij zelf gaat. Hij heeft al een bijnaam gekregen: 'Pietje Pingelaar'. 146 AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 146