Spectaculair was het duel tegen ADO Den Haag. Binnen een kwartier stonden de mannen van Olde Riekerink met 2-0 achter, maar op inzet en karakter zette de ploeg de wedstrijd naar zijn hand en werd met een 3-2 voorsprong gerust. Van Eijden vond het terecht dat ADO toch nog op gelijke hoogte kwam. De wedstrijd tegen Feyenoord kon helaas niet doorgaan. De Rotterdammers kampten met te veel zieken en geblesseerden. 'Feyenoord beschikt maar over één elftal en kan dus niet net als Ajax spelers halen uit een andere selectie. De B2 maakt zich nu op voor de inhaalwedstrijd. Wie weet wordt dan voor de eerste verrassing van het seizoen gezorgd. De ogen van Co Adriaanse Een traditie van vijftien jaar is voorbij. Het toernooi van Vitesse Delft werd afgelast. De regen speelde de organisatie parten. Daarmee vielen de activiteiten van de Cl tijdens de herfstvakantie letterlijk in het water. Wel werd er vriendschappelijk gespeeld tegen Willem II, voorafgaand aan het thuisduel van de Tilburgers tegen Feyenoord. Onder toeziend oog van oud directeur opleidingen Co Adriaanse, de huidige trainer van Willem II, won de ploeg van Hennie de Regt met 4-1. De ogen van Adriaanse fonkelden. Het waren tenslotte ook nog een klein beetje zijn jongens die hij zag winnen. De eerste punten van het seizoen werden verspeeld tegen Zwarte Schapen. 'Het was duur puntverlies,' zegt trainer Hennie de Regt. 'Volstrekt onnodig. Zwarte Schapen verraste ons tot twee maal toe, omdat wij niet scherp genoeg waren.' Maar lang had De Regt de tijd niet om daarbij stil te staan. De volgende wedstrijden dienden zich aan. Purmersteyn en Abcoude werden respectievelijk met 2-1 en 7-2 verslagen. Stormvogels moest het met een 6-1 nederlaag doen, maar van de BI van DWV werd met 6-2 verloren. De Regt wijt dit vooral aan het fysieke verschil tussen de elftallen en vindt het daarom geen schande achter deze ploeg op de tweede plaats te staan in de competitie. Muziekgroep De C2 wisselt bijzonder goede wedstrijden af met heel matige. 'In principe gaat het redelijk met de ploeg,' vertelt de leider van de C2, Wim Stuut. 'Een kleine teleurstelling was echter de topper tegen KBV. Wij waren de hele eerste helft sterker, maar scoorden niet. Helaas maakte KBV een doelpunt en moesten we uiteindelijk genoegen nemen met een gelijkspel.' Ook werd gelijkgespeeld tegen DSS. Van Blauw Wit werd gewonnen en tegen Zeeburgia werd tot nu toe de mooiste overwinning van het seizoen geboekt. 'Deze wedstrijd was een lust voor het oog. Zo zou elke wedstrijd moeten zijn,' vindt Stuut. 'Maar dan moeten de jongens af en toe eens wel op hun falie krijgen. Eén keer de zweep erover en er zit weer muziek in de groep,' aldus de leider van de C2. Tahamata's pupillen Een buitenlands avontuur viel de Dl ten deel. Maar daarvoor hoefde niet gereisd te worden. Op de Toekomst kwam Standaard Ajax-elftallen moeten het vaak opnemen tegen fysiek sterkere tegenstanders. C2'er Barak Boussoufa reikt amper tot de schouders van de jongens van Abcoude. Sergio Hellings (links) is daarentegen weer ruim een kop groter dan zijn teamgenoten Jerginho Sahadewsing on Raral/ Rniiccniifa •V. AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 145

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 145