elftal volgens Bogaard als de wereld van Totall Loss. De ploeg was niet goed georganiseerd en ging in het duel tegen Sparta met een 2-1 achterstand de rust in. In de theepauze sprak trainer Dick de Groot op karakteristieke wijze zijn jongens toe en zoals meestal hielp dit. Uiteindelijk werd met 4-2 gewonnen. In de competitie was Quick Boys een hindernis. Na een kwartier spelen keek Ajax tegen een 2-0 achterstand aan, iets wat zelden voorkomt. De ommekeer bleef niet lang uit. Na een 2-2 ruststand liep de ploeg uit naar 3-2. Maar Quick Boys, een van de bekendste zaterdagclubs van Nederland, was niet van plan zich hierbij neer te leggen en kwam terug. 'Bij het laatste fluitsignaal was het 4-4. We pakten een punt, maar voelden de wedstrijd als een nederlaag.' Positief was de overwinning op Feyenoord te noemen. 'We speelden op verzoek van de Rotterdammers op vrijdagavond. Na twee uur onderweg geweest te zijn vanwege de welbekende files bereikten we Varkenoord om ons op te maken voor een pittig duel. We speelden de wedstrijd uit met tien man, een van ons had twee keer geel gekregen.' Toch werd er met 1-0 gewonnen, een prestatie waar iedereen trots op was. Op eigen veld werd de derby tegen DWS gespeeld. Het duel dat zich kenmerkte door negen gele kaarten, werd mede door twee penalty's in Ajax-voordeel beslist: 3-2. De A2 staat nog steeds aan kop in de competitie. Misschien zijn de wedstrijden nu wat minder mooi, maar drie punten blijven drie punten. Leerzame periode Ook de BI maakt - naar zijn begrippen - een mindere periode door. Vorig seizoen werd elke wedstrijd met het grootste gemak gewonnen. Dit jaar moet de ploeg van leider Rolf Grootenboer nog wel eens een tandje bijzetten. Net als bij de A2 toonde Quick Boys zich een tegenstander waar niet mee te sollen viel. 'We wonnen dan wel met 2-1,' zegt Grootenboer, 'maar eerlijkheidshalve moet ik erbij zeggen dat het net zo goed 2-2 of zelfs 3-2 voor hen had kunnen worden.' Twee wedstrijden van de B2 werden afgelast. Een tegen Haarlam vanwege het slechte weer en een tegen Telstar. De scheidsrechter kwam niet opdagen en in geen velden of wegen was een reserve fluitist te vinden. Het valt Grootenboer op dat de ploeg de laatste tijd vooral tegen zichzelf heeft lopen voetballen. Zoals bijvoorbeeld tegen FC Utrecht. 'Op de Toekomst had het bij rust al 4-0 moeten staan, maar de wedstrijd eindigde in 1-1. Ook tegen Volendam kwam het elftal niet verder dan 2-2.' Grootenboer heeft naarstig naar een verklaring gezocht voor de mindere resultaten. Volgens hem ligt het aan het grote aantal blessures waar de groep mee te kampen heeft. Toch is hij positief over de afgelopen periode. 'Deze is leerzamer dan het gehele afgelopen seizoen.' Feyenoord laat het afweten De verrassingen van de B2 waarover Cor van Eijden, de leider van het elftal, het in het vorige Ajax Magazine had, laten nog B1-speler Kwame Quansah. even op zich wachten. Voorlopig moet de ploeg alle zeilen bijzetten om het dit seizoen gestelde doel te bereiken: eindigen in de middenmoot. De uitwedstrijd tegen PSV leverde hier geen bijdrage aan. Maar dat gaf niet volgens Van Eijden: 'De eerste helft hadden we zeer weinig te vertellen en bij rust stond het al 4-0. Tijdens de theepauze probeerde Jan Olde Riekerink de spelers ervan te doordringen dat zij het hoofd niet moesten laten hangen. Het hielp. In de tweede helft werd er beter gevoetbald.' Helaas wist de B2 het goede spel niet om te zetten in doelpunten, maar er werd ook gezorgd dat de Eindhovenaren niet meer tot scoren kwamen. Wedstrijden zoals die tegen PSV ziet Van Eijden als nuttig. 'We zijn er niet om kampioen te worden. Het gaat om het kweken van weerstand.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 143