De maximale score: 39 punten uit 13 wedstrijden. Wie kan er dit seizoen commentaar leveren op de Al? Ook Cas Harms, de leider van het hoogste jeugdelftal van Ajax, weet het niet. Ook hij heeft momenteel niets op het elftal aan te merken. Alle tegenstanders werden tot nu toe met ruime cijfers verslagen. De wedstrijd tegen Vitesse, vorig jaar nog een concurrent van de mannen van Herman Borman, werd met 4-1 gewonnen. Op de Toekomst werd Volendam in een zeer goede wedstrijd met 6-2 geklopt. 9-2 werd het tegen Utrecht en in het hoge noorden werd Groningen, dat de week ervoor nog met 2-1 van Feyenoord won, met 7-0 naar de kleedkamer gestuurd. Feyenoord zou dan misschien een tegenstander zijn die Ajax kon afstoppen. De rivaal uit Rotterdam volgde Ajax, zij het met gespaste afstand, op de tweede plaats in de competitie. Wat een topper had moeten worden, leek meer op een walk-over. Op de Toekomst werd Feyenoord met korfbalcijfers verslagen: 11-3. 'Na twintig minuten stonden we al met 6-0 voor,' vertelt Harms. 'We wisten niet wat ons overkwam.' Andy van der Meyde deed tegen Feyenoord weer mee. Hij zat enkele weken bij het eerste elftal, wegens de afwezigheid van Babangida. 'Het is heel knap hoe Van der Meyde de draad bij ons weer heeft opgepakt. Vol overgave speelde hij mee en maakte ook nog twee doelpunten.' Het ziet ernaar uit dat de Al dit seizoen door geen enkele club te stuiten is. Volgens Harms zullen er dus andere doelen moeten worden gesteld omdat alleen maar winnen slecht is voor de opleiding. 'Wellicht moeten we tegen zaterdagamateurs gaan spelen. Maar de tijd daarvoor ontbreekt ons vooralsnog omdat een aantal jeugdspelers bij tijd en wijle acteert in het tweede elftal.' Harms wil in ieder geval ongeslagen kampioen worden en honderd doelpunten maken. Het laatste doel zal geen zware opgave zijn, aangezien de Al nu al 72 keer gescoord heeft. Pittige derby De A2 wint net als het vlaggenschip van de jeudgopleiding de Al ook aan een stuk door, maar de overwinningen zijn iets minder fraai. Teun Bogaard, de leider van de A2 is niet uitermate tevreden over de geleverde prestaties. Hij vindt wel dat je als je wint eigenlijk niet mag klagen, maar hij doet het toch. 'De herfstvakantie heeft op ons nog nooit een goede uitwerking gehad. Misschien zijn de jongens dan uit hun ritme of hebben ze andere belangstelling.' Op het toernooi van Sparta speelde het AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 141

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 141