Jerry de Koning Pure Iinkspoot door Jeroen Kleijne foto Louis van de Vuurst Voor zijn 21 jaar heeft hij al heel wat clubs versleten. Maar na AZr Volendam en Huizen voelde Iinkspoot Jerry de Koning toch het meest voor een terugkeer naar zijn jeugdliefde Ajax. Hij is in augustus begonnen aan zijn eerste seizoen in de zaterdag 1 'Dit is mijn vijfde seizoen bij Ajax. Toen ik als veertienjarig jongetje in de jeugd bij Zeeburgia speelde, werd ik gescout. Ik heb vervolgens twee jaar bij de B-junioren en twee jaar bij de A-junioren van Ajax gevoetbald. In die periode was ik vaak geblesseerd. Op mijn vijftiende jaar scheurde ik bijvoorbeeld mijn kruisband en de revalidatie daarvan heeft acht maanden geduurd. Ook zijn vier, vijf keer mijn enkelbanden ingescheurd. Al die blessures hebben zeker een nadelige invloed gehad op mijn ontwikkeling als voetballer. Nu merk ik daar gelukkig niet zo veel meer van: ik ben gelijkwaardig aan de ander jongens uit het elftal.' Van de Al bij Ajax maakte hij de overstap naar AZ '67, maar na een half jaar kreeg hij ruzie met trainer Theo Vonk. 'Ik vond dat hij bepaalde beloftes niet was nagekomen. Vervolgens heb ik een jaar lang in het tweede elftal van Volendam gespeeld. Ik kon daar wel blijven, maar alleen op amateurbasis en daar had ik geen zin in. Bovendien vond ik het niks om met het tweede op een dinsdagavond voor honderd of tweehonderd man te spelen.' Bij de amateurs van hoofdklasser Huizen had hij het vorig seizoen wel goed naar zijn zin, ook financieel. 'Het enige nadeel was dat ze daar met het "kerstboom-systeem" spelen, waardoor ik heel veel moest lopen aan de linkerkant. Toen Cees Boot (elftalleider van de zaterdag 1, JK) me terugvroeg bij Ajax, heb ik dat dus gedaan. Profvoetbal heb ik nog steeds wel in mijn achterhoofd, omdat je uit de zaterdag 1 toch een hoop spelers naar betaalde clubs ziet gaan. Ik heb me er alleen niet meer op vastgepind. Voorlopig wil ik gewoon zo goed mogelijk presteren bij Ajax. Ik hoop op het kampioenschap met de zaterdag 1.' Jerry Koning vindt zichzelf een speler die het vooral van zijn techniek moet hebben. Hij is een echte Iinkspoot; zijn rechterbeen is alleen om op te staan. De eerste competitiewedstrijden speelde hij linkshalf, daarna linksbuiten. 'Als linkshalf sta je wat meer naar binnen. Je kunt dus twee kanten op. Maar het nadeel van de positie links op het middenveld is dat als de tegenstander met twee spitsen speelt, je veel moet rennen. En daar hou ik niet zo van. Het liefste speel ik dus linksbuiten, omdat ik dan meer aanvallend kan spelen. Mijn mindere punten zijn koppen, dat staat niet in mijn woordenboek, en mij fysieke gestel. Ik ben met mijn 1.74 meter niet erg groot. Maar ik ben een technisch goede en tactisch ook redelijk sterke speler.' AJAX MAGAZINE JANUARI 1998 139

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 139